Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ne legyek öngyilkos, ha...

Miért ne legyek öngyilkos, ha nem tudok más megoldást?

Figyelt kérdés

3-os gimnazista vagyok. Idén évet kell ismételnem. Ráadásul a tanár, aki nem engedett át a pótvizsgán, már egy másik suliban tanít. A régi osztályomban nem voltak barátaim, de az az érzésem, hogy az újban sem lesznek. Ők is olyanok, mint a régi osztálytársaim, átnéznek rajtam. Tegnapelőtt az első osztályföki órán is amikor az új ofő bemutatott nekik (ő sem ismer igazán, csak a nevem tudja), csak annyit mondtak nekem, hogy szia.

Igaz, hogy zárkózott természetű vagyok, nem csak most nincsenek, igazából soha nem is voltak barátaim. De ennek van egy talán el is fogadható oka. Általános iskolában is, meg elsős gimnazistaként is sokat bántottak az osztálytársaim, nem mertem szólni senkinek. De amikor az ofő valahogy megtudta, mindig elintézte és letudta a dolgot egy intővel.

De kezdem azt érezni, hogy az osztálytársaim általánosba is meg a gimibe is, akik bántottak, nem minden ok nélkül tették. Ők ilyet sose mondtak nekem, de én egy örök vesztesnek.érzem magam. Én nem tudok beszélgetni, barátkozni, kapcsolatokat kialakítani senkivel. A szüleimmel sem: amikor beszélnek velem, szorongani kezdek, és a pumpa is felmegy bennem, mert ők akarva-akaratlanul belekényszerítenek a párbeszédbe, holott én nem akarok beszélni velük. Ezt nem tudom megmagyarázni, de nem tudok ellene tenni semmit. Úgy érzem, reggelente nincs miért fölkelnem, minden napom ugyanúgy telik, bemegyek a suliba, végigszenvedem az órákat, senkivel se beszélek, majd hazajövök és alszok. És mostanra már nagyon elsötétült előttem a világ. Úgy érzem élni sincs értelme.

Bocsánat, ha túl hosszú voltam.



2017. szept. 3. 23:51
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem kellett volna a sportolást abbahagyni, de az iskolával együtt nem tudtam volna sokáig csinálni. Egyébként pedig ahová jártam sportolni, ott sem törődött velem senki.
2017. szept. 4. 01:25
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit ertesz allandoan ezen a torodesen. Velem sem torodott senki gyerekkoromban, meg a szuleim sem. Velem is bunkok voltak az osztalytarsaim, sot allandoan bantottak es ki is kozositettek sokszor. En pedig konyveket olvastam, es melle a rajzolas volt a hobbim. Na meg sportoltam is, meghozza egyedul futottam, ahol szinten nem torodott velem senki.

Az eletben senki nem torodik a masikkal, nem art ha hozzaszoksz. Akarmilyen jo a csaladod, akarmennyire is szeretnek masok, akkor is lesznek olyan idoszakok amikor egyedul fogod magad erezni. Ha pedig veletlenul nincs jo csaladod, sem pedig barataid, akkor meg inkabb fogod ezt a maganyt erezni, csak abban tevedsz ha azt hiszed, hogy ez csak teged erint. Az ember alapvetoen maganyos, nezz korul csak itt a gyakorin, hanyan teszik fel nap mint nap ugyanezt a kerdest.

Egyetlen egy helyzetben nem vagy maganyos. Amikor valami alkoto tevekenysegben elmerulsz, amire teljes tudatoddal koncentralsz, amikor eszre sem veszed hogy repulnek az orak. Ez lehet kepzomuveszet, sport, zene, hobbi, kerteszkedes vagy barmi. Ha erre nem leszel kepes, akkor egesz eletedben maganyos es boldogtalan leszel. Lehet hogy lesznek neha jo korszakaid, mikor peldaul szerelmes vagy, vagy hasonlok, de mint tudjuk az sem tart orokke, es a szerelmed targya is gyorsan radun, ha semmi az egvilagon nem erdekel.

Tehat rajta, nyisd ki a szemed a vilagra, es keress valamit amiben oromodet leled.

2017. szept. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Kérdező ha szeretnél beszélgetni írj rám vagy bárki más aki szeretne. (hasonlónak mondanám magam hozzád legalább is vannak hasonlóságok pl a félénkség,a sok rossz ember akit megismertem stb)

21f

2017. szept. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
Nekem is hasonló a helyzet...csak én másodikos vagyok, és a kilencediket jártam kétszer... A baráti kapcsolataim sehol sincsenek, néha beszélős kedvem van, de amikor depis vagyok csak akkor beszélek ha kérdeznek. Vannak még egyéb lelki problémáim de nem részletezem. Neked viszont kitartást kívánok! Ne add fel! Járj el oda ahová csak tudsz, barátkozz. Van ebből kiút, csak meg kell találni.
2017. szept. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Rám is írhatsz ha dumálni akarsz, van ebből kiút.:)
2017. szept. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Élj, meghalni bárki tud.

küzd és próbálj ki új dolgokat

14 l

2017. szept. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Élni tud bárki. Sőt, mindenki azt csinálja. Meghalni meg restek csak 70-80 év múlva... akkor is csak kényszerből teszik. Miért nem csinálják előbb?
2017. szept. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

NE TEDD!


Egyszerűen hidd el, hogy értékes ember vagy. Akkoris, ha mások nem akarják meglátni ezeket az értékeket benned. Én is nagyon szenvedtem gimiben.. mindig a leghátsó sorban ültem és annyira szorongtam, egyszerűen a mértékét meg se tudom határozni. (én szocfób vagyok) De mindig arra gondoltam, hogy ennek az egésznek egyszer vége lesz. Annyira szar osztályközösségünk volt.. senki nem törődött senkivel, megvoltak a klikkek, voltak menő csajok, voltak kevésbé menők, de már szétmentünk.. már nem kell abban az osztályban ülnöm és nem kell nekik megfelelnem. Egyszerűen napokig kussban ültem hátul, úgy hogy senki azt se kérdezte tőlem, hogy vagyok. DE KIBÍRTAM! LEGINKÁBB MAGAMÉRT


szóval, ha fontos vagy magadnak, akkor szard le a többieket. Szard le, hogy mit gondolnak rólad és csináld meg a sulit, mert fontos az elinduláshoz... ne nekik akarj bizonyítani, hanem saját magadnak, és mutasd meg, hogy képes vagy rá. Én hiszek benned.


És együttérzek veled. :(

2017. szept. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mert szexelhetsz is helyette.Ha végzel magaddal,hogy fogod hajszolni az élvezeteket,és hogy leszel boldog?!
2017. szept. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!