Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Azért fáj a bokám, mert...

Azért fáj a bokám, mert lúdtalpas vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok a problémám az lenne, hogy fáj a bokám, most focizás után és talán tudnátok választ adni rá.


-1.osztályba azt mondták lúdtalpas vagyok a járásom alapján (befelé volt egy picit fordulva, és nem kifele) És gyógytesire/tornára jártam.

-7.-8. körül (vagyis minden évbe volt kivizsgálás, de erre kifejezetten emlékszek, hogy:) azt mondta a iskolai védőnő, hogy nem vagyok lúdtalpas a láblenyomatomat nézte (lábboltozatom).

-9.be azt mondta a gimibe lévő védőnő, hogy lúdtalpas vagyok, egyszerűen ránézett a lábamra és ezt állapította meg, lábboltozatott nem nézett.


Szóval nem tudom, hogy lúdtalpam van-e, mivel a boltozatom rendes, kicsit a kislábujjam fele szétnyomodik a lábam (pár miliméter, és a lábujjaim se nyilnak szét)


na m1 a lényeg, hogy 1-2 hete volt kapásból olyan nap, hogy 5 napon át minden nap fociztunk, akkor nagyon megfájdult a bokám, de ezután nem vettem volna észre, hogy fáj, de ma kint voltunk focizni és éreztem, hogy a futás elég kellemetlen így hogy a bokám külső éle fáj.


Két dologra gondoltam, hogy mi miatt fájhat:


1.: Lúdtalpam van


2.: egy fél éves nem túl drága cipőbe játsszom (nike bravatax 2 teremcipő)+ betonon játszunk


Tudom ez így elég hosszú lett szóval röviden a kérdéseim:


-Ha a lábboltozatom jó, és a lábujjaim nem nyomodnak szét akkor nincs lúdtalpam?


-Fájhat a elégé leharcolt cipőtől és a betonon járás miatt a bokám?


-Focicipőbe egy normál lúdtalbetét bele fér-e?



2017. okt. 20. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet a fájdalom oka lúdtalp, de menj el ortopéd orvoshoz, ő jobban ért hozzá. Nekem is lúdtalpam van, de nem az a "teli" lúdtalp, és iszonyúan fájt a bokám, nem tudtam járni napokig. Mivel nem foglalkoztam vele, mindkét talpamon csonthártyagyulladás lett. Most már van lúdtalpbetétem, és sokkal stabilabbnak érzem a lábaimat, a fájdalmam is csökkent. Szóval ne kockáztass, irány az orvos.
2017. okt. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ortopédiára kérj beutalót! Szerintem igen lúdtalpad van.
2017. okt. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!