Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire súlyos kisgyereknél...

Mennyire súlyos kisgyereknél az 52 kg 130 cm-nél (7-8 évesen kb)?

Figyelt kérdés
Súlyosan elhízott vagy csak duci?

2017. nov. 4. 13:20
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Az egész család kövér náluk.. az apja a másfél mázsához közelít míg az anyja is eléri bőven a 100 kilót. Én se vagyok sovany a 90 kilómmal, de szerencsére en ügyelek magamra. Tudok tenni valamit mint ismerőse a családnak vagy hagyjam szegény gyereket? Csak lehurrogtak, hogy maradjak csöndben. Köszönöm azért eddigi válaszaitokat, akkor mégis csak nekem van igazam :)
2017. nov. 4. 13:37
 12/20 anonim ***** válasza:
2017. nov. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
34%
Én az ilyen szülőket megbüntetném vagy elvenném tőlük a gyereket.
2017. nov. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Én kifejezetten kövér gyerek voltam, de ötödikben volt ennyi a súlyom.
2017. nov. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én 16 éves 167 cm 48 kg vagyok. Nem tartom magam soványnak de azért szerintem ott nagy probléma van. Nyilván gyérek, én is ettem volna a kedvenc csokijaim, De szerencsére rám figyeltek.

Később biztos beteg lesz szegény. :/

2017. nov. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én csak szegény kisgyereket sajnálom, mert valószínűleg csúfolják az iskolában is, és már csak azért is eszik, hogy vigasztalja magát. Ezt nevezik bánatevésnek, amihez a szülők sajnos asszisztálnak is, mert ha nem így lenne, akkor nem lenne otthon egyszerre 3-4 kinderpingvi pl.

Az éheztetést, meg a vegán életmód ráerőltetését is elítélem a szülőknél, de ez már a másik véglet.

2017. nov. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
*javítás: kinder pingui (nem tudtam, hogy kell leírni pontosan)
2017. nov. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Harmincas felnőtt vagyok, 157 cm-es magassággal. Ideális esetben 50 kg körül normál a testalkatom (ha edzek és izmot építek).


7-8 éves gyereknek ez rengeteg. Akkor még huszonvalahány kilónak kellene lennie, hacsak nem extrém magas. Hány centi?

De az 52 kg mindenképpen sok, ha nincs legalább 155-160 cm magas, amit kétlek.

2017. nov. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
38%

A lányom 121 cm, 18 kg és 8 éves...

Nem éhezik, hanem sokat mozog, emelt testnevelésre jár (beválogatták), sose tud nyugton lenni...eszik pudingot, csokit, kenyeret, zsemlét, tésztát...húst, halat...bármit.

2017. nov. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

11 éves koromban mentem először 50 kg fölé, de már akkor is több, mint 160 cm voltam. Nagyon durván el van hízva a gyerek, el kéne vinni dietetikushoz, aki valamilyen normális, kiegyensúlyozott, tápanyagokban stb. gazdag étrendet állít össze, valamilyen mozgással egybekötve. Nem csak az esztétikai okok, hanem a később kialakuló betegségek (mint ahogy azt már korábban említették, cukorbetegség; magas vérnyomás, a szervek elzsírosodása, szív-és érrendszeri megbetegedések stb.)

miatt is fontos lenne mihamarabb segíteni a kisfiúnak lefogyni. Próbálj meg beszélni a szülőkkel, bár ha a családban ez a normális, nem sokat tehetsz a kisfiúért. Azért sok sikert! ;)

2017. nov. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!