Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az ásványvíz, vagy a csapvíz...

Az ásványvíz, vagy a csapvíz egészségesebb?

Figyelt kérdés
Csak mert mindenki mást mond...
2010. máj. 30. 21:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
sztem az ásványvíz.
2010. máj. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az ásványvíz biztosan jobb a szervezetnek. Már csak azért is, mert a csapvíz tele van klórral. Most egy pár napig nem volt ásványvíz itthon, de a sima csapvizet nem tudtam meginni, mert olyan tömény klórszaga van, hogy egyszerűen elmegy tőle a kedvem, hogy beleigyak...
2010. máj. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat... Hm, én mindig csapvizet iszok...
2010. máj. 30. 22:00
 4/13 anonim ***** válasza:
hát nemtom ki mondta hogy a csapvíz egészséges, valószínű a vízműveknél dolgozik, mások nem mondják hogy milyen jó az, a csapvíz szállítása miatt bele kell keverni olyan anyagokat amik megakadályozzák hogy a csőrendszer szennyeződései rontsák a minőséget, az ásványvíz csak a palackozóban kerül kapcsolatba mesterséges dolgokkal de nem kezelik semmivel legfeljebb vastalanítják
2010. máj. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Attól függ hol laksz, ergo milyen a csapvíz minősége. Én évekig a csapvízre esküdtem, amíg Pesten laktam, de itt vidéken nem iható a csapvíz, ezért ásványvizet fogyasztok. Szerintem nagy eltérés nincs, maximum a klórtartalom a csapvízben rossz.
2010. máj. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

sajnos én már nagyon rászoktam az ásványra. nem mintha nem futná rá, de lehet, hogy ez sem tesz jót hosszú távon.

a csapvíz elég furcsa, persze ha kell, akkor azt is szívesen megiszom.

ja, és persze a hűtő italtartójába is csak az ásványvíz jó, mert a csapvíztől vízkövesedne, és tönkremenne.

szóval ha hideg vizet szeretnék, akkor ez a legegyszerűbb megoldás :)

2010. máj. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem azt mondták, hogy a csapvíz egészséges, hanem azt, hogy az ásványvíz egészségtelenebb mint a csapvíz, mert hogy a műanyag palackokból ki tudja milyen anyagok szivárognak beléjük, meg vesekövet okoznak stb..

Köszi a válaszokat am... Lehet, hogy akkor nekem is ásványvizet kéne innom :D

2010. máj. 30. 22:08
 8/13 A kérdező kommentje:
Zala megyében lakok am... (Zalaegerszeg)
2010. máj. 30. 22:09
 9/13 anonim ***** válasza:
Én az ásványvíz ellen azt hallottam, hogy nem jó nagy mennyiségben (huzamosabb ideig) ugyanolyan típusú vizet inni, mert a szervezetben az az adott ásványianyag felhalmozódik. Elvileg váltogatni kellene a típusokat. Ehhez képest évek óta ugyanolyat iszom...
2010. máj. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
azért mondják hogy vesekövet okoz mert ásványok vannak benne, aki hajlamos a vesekőre nála lehet hogy okoz ilyesmit, de nem tömegesen kisem mutatható mennyiségben fordul elő, a műanyagból egész biztos nem megy semmi a vízbe ezt már nagyon sokszor bebizonyították, még a mikróba betett műanyagból se jön ki semmi anyag ami belemegy a kajába
2010. máj. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!