Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen kontaktlencseben lehet...

Milyen kontaktlencseben lehet aludni?

Figyelt kérdés

Szoval olvastam, hogy letezik olyan lencse amit akar 30napig is lehet hordani, mert valamifele legateresztos funkcioja van. Eddig minig sima bioflexet hordtam amit reggel beteszek es este ugy 12-16 ora hasznalat utan kiveszek. Ezek a 30 napig folyamatosan hordhato lencsek tenyleg mukodnek? Foleg arra a celra kellene, ha pl ugy alakul egy buli, hogy nem otthon alszom, es nincs nalam kontaktlencse tarto meg folyadek, vagy este tvzes kozben bealszom, vagy mondjuk picit tobbet ittam a kelletenel, es akkor bealszom (meg nem kovetkezett be, es nem is szeretnem nagyon, de barmi meglehet😂)


Szoval esetleg tapasztalatbol jo markat tudnatok ajanlani, vagy egyaltalan erdemes-e kiprobalni az ilyen faja lencseket. Plusz online kevesbbe kerul a air optix night&day mint ha siman a boltbol vennem ahogy eddig :)


Elore is koszonom a valaszolat



2017. nov. 6. 16:18
 1/3 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy nem okvetlen 30 napig hagynam

Bent, csak ha egyszer ketszer ugy alakul, akkor egy legfelebb 2 ejszakat el lehet-e tolteni lencsevel?

2017. nov. 6. 16:21
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet benne aludni,de azért rendszeresen tényleg nem ajánlott.Néha én is szoktam,de nekem nagyon száraz a szemem és volt,hogy úgy kellett kitépnem reggel a szememből,annyira tapadt.:)

De az a típus,amit te mondasz,az meg pláne hordható este,bár én biztos nem bírnám,ha néha nem frissíthetném fel a lencsét.

2017. nov. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem az orvosom is és az optikusom is azt mondta, hogy nem létezik olyan kontaktlencse, amit éjjel-nappal hordani lehet szemkárosodás nélkül, akármi van ráírva, úgyhogy felejtsem el!
2017. nov. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!