Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rákos leszek tőle? 13/l

Rákos leszek tőle? 13/l

Figyelt kérdés

Két írányú c,d,l gerincröntgent kért aháziorvosom. Ami azt jelenti, hogy 6x fognak röntgenezni, nem? Olvastam, hogy egy ilyen röntgen 182 nap háttérsugárzásnak felel meg.

Akkor ez azt jelenti, hogy ez pedig 3 évnyi adag lesz. Nekem csak felül dáj a nyakamnál a hátam, miért kell az egészet?


2017. nov. 18. 12:25
 1/5 A kérdező kommentje:
Még egy ct-nél is negyed ennyi sugarat kapok..
2017. nov. 18. 12:28
 2/5 anonim ***** válasza:

Gerincferdülésre, esetleges fejlődési variációra (nyitott csigolyaív, összecsontosodás stb.) kíváncsi.

Azért kell az egész gerincet leképezni, mert a normálisan meglévő görbületek harmóniájának megbomlását így lehet ábrázolni.

CT sokkal több sugárzás. Semmi bajod nem lesz.

radiológus

2017. nov. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nem leszel rákos.
2017. nov. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt megtudnád mondani pontosan, hogy mennyi sugarat kapok?

Gyakori ez a vizsgálat fiataloknál?

2017. nov. 18. 13:09
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


A pontos dózis a páciens méreteitől is függ, nagy, vastag férfira többet kell adni pl mint egy vékonyka kamaszra. Pontosan akkora dózist fogsz kapni, hogy jól látsszon a csontod.

Gerincbántalommal meg szokták kérni a felvételeket, igen.

Nálunk nincs még kötelező dózisnapló, ilyet német pácienseknél láttam, bele kellett írnom, hogy mikor milyen felvételt készítettünk.

Ha a páciens megjelenik az ortopédusánál, akkor ő láthatja, hogy pár hónapja készült már csontfelvétel, nem várunk változást, nem kell új felvétel, ki kell kérni cdn és mutatni az orvosnak. Folyamatban van az eü intézmények számítógépes összekapcsolása, képeket is tudunk majd elektronikusan lekérni, így elkerülhető lesz a felesleges ismétlés.

2017. nov. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!