Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bőr alatti fájdalmas gumó. Mi...

Bőr alatti fájdalmas gumó. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Többször is előfordult már, de eddig szőrtüszőgyulladásnak hittem. Most viszont elgondolkoztam hogy valoban az? Időnként a combomon (hajlatban, belső combon általában) megjelenik egy ilyen kis gumó. Bőr alatt van, változó méretű, borsótól egészen a dióig. Minél nagyobb annál fájdalmasabb és kényelmetlenebb. Szemmel látható, ellilul és fényes a teteje. Azt hittem szőrtüsző gyulladás, de ahol ezek keletkeznek ott alapból nincs is szőr. Mikor már egy ideje ott van és eleget piszkálom, akkor ki tudom nyomni. Nagyon fáj és olyan érzés mintha felrobbanna, érzem hogy szakadnak a rostok. Aztán sebhez képest viszonylag sok gennyes vér jön ki belőle, majd egy este alatt elmúlik teljesen és mintha ott sem lett volna. Mi lehet ez?

2017. nov. 26. 01:24
 1/8 anonim ***** válasza:
ezek ilyen kis zsírcsomók lehetnek, youtubon vannak róla videók ahol otthon kiműtik, nekem a bordámnál van, szóval ott félek felvágni mert egyből csont van
2017. nov. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem a jobb lapockámon van egy borsónyi, meg a csípőm hátsó részén bal oldalt, kb a fehérnemű gumija vonalában szintén borsónyi.

Szerintem is zsírgóc.

A vállamon már évek óta megvan és el se múlik, de már kinyomni se bírom.

A csípőmön 1-2 havonta ki tudom nyomni és olyankor sok faggyú kijön, egy pár napig lapos, de aztán újra nő.

Már nagyon zavar mindkettő, de nem tudok velük mit kezdeni tartósabban.

2017. nov. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Szia!

Én is hasonló problémával küzdök már két éve. Odáig fajult a helyzet, hogy már nem tudok nadrágot felvenni, mert folyamatosan begyullad a combhajlatban. Sebészeten most kimetszették, a szövettanra várok. Viszont most már megjelent a jobb combhajlatomban is. Teljesen kikészít. Fogalmam sincs hova kellene már vele menni. Már bőrgyógyászaton, nőgyógyászaton és sebészeten is voltam. Teljesen tanácstalan vagyok. Én egyébként hormonális problémának gondolnám, de semmilyen vizsgálatra nem küldtek. Neked kiderült már valami?

2018. febr. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem, most hálistennek egy ideje nem volt. Viszont hormonális problémáim nekem is vannak, (nem tudták még pontosan beazonosítani, folynak a vizsgálatok) akkor elképzelhető hogy attól lehet. A szövettan eredmény megjött már?
2018. febr. 24. 12:24
 5/8 anonim válasza:
Megjött a szövettan. Negatív, viszont elágazó tályognak írták le. Azóta már nőgyógyászaton is voltam, ott tenyésztésre küldték, amire most antibiotikumot szedek, de nem javul a helyzet. A jövőhéten belgyógyászhoz készülök. :-(
2018. ápr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kiderült már azóta mi ez?
2018. júl. 17. 22:49
 7/8 anonim válasza:

Azóta sem. Először baloldali kisműtét, majd májusban jobboldali. Utóbbi oldalon jelenleg is dió nagyságú gyulladás. Decemberre van idöpontom immunológiára, most abban bízom, hogy ott kiderül valami.

Szóval azóta se tudják az orvosok, hogy mi ez. A sebész nagyműtétet javasol, hogy teljesen kivágják azt a részt. Addig viszont, míg nem tudják, hogy mitől alakul ki és egyáltalán honnan ered, addig nem vállalom a műtétet.

2018. aug. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem tudom, hogy aktuális-e még a kérdésed, de ha többször előfordult már, akkor lehet, hogy HS-s vagy. Ez verejtékmirigy gyulladást jelent. Van erre specializálódott orvos Debrecenben, Pesten, Pécsett és Szegeden. Érdemes lenne az egyikhez elmenned, hogy kizárják. Mert egyébként egy ma még nem gyógyítható betegség, ami megjelenhet a hónaljban, farpofákon és nőknél a mellen is.
2019. nov. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!