Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hipochonder betegség valaki...

Hipochonder betegség valaki volt már így?

Figyelt kérdés
23 éves nő vagyok.. Egy pár éve küzdök azzal,hogy egyszerűen mindig beképzelem,hogy beteg vagyok és beteg leszek magyarán ez a hipochonderségnek nevezett dolog. És valóban így van én beképzelem elképzelem és bemagyarázom magamnak. Minden évben elmegyek vérvételre, és ha kell hasi ultrahangokra is meg bárhova. Most történt velem,hogy a vérvételemen a húgysavszintem magas lett, ami ugyan várható volt, mert elég egyoldalú volt a táplálkozásom és mozgásszegény életmódot is éltem vagy élek. Ez az egy értékem ami rossz lett, a többinél még jel sincs mert minden jó. De én még is képes vagyok most mindent beképzelni magamnak,hogy biztos daganatom van vagy valami más betegségem, egyszerűen nem tudok ebből kigyógyulni, pedig nagyon sokszor megpróbáltam már és elterveztem, hogy nem fogok annyit aggódni olyanért ami nincs,de nem tudom megállni és nem tudom,hogy mászhatnék ki ebből mert már saját magam felőrlöm és megbetegítem magam. A családom próbál mindig nyugtatni meg minden. Amikor befejeztem a sulit akkor egy évig otthon voltam azt mondták ha dolgozni fogok nem lesz időm annyit agyalni magamon. De ez nem így van mert így is tudok, akár még hajnalban is magamon kattogni. Azok írjanak akik megértenek vagy hasonló helyzetben vannak. Más emberek kritikáira nincs szükségem.

2017. nov. 27. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, mert felek tole :)
2017. nov. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten, az internet világában mindenki hipochonder lesz egy kicsit. De ha a mindennapjaidat ennyire kitöltik ezek a negatív gondolatok az egészségi állapotoddal kapcsolatban, akkor egy pszichoterápia segíthet kilábalni belőle. Jobbulást kívánok.
2017. nov. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Szerintem mindenképpen megpróbálom
2017. nov. 27. 13:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Mintha en irtam volna ezt az egeszet.. nalam annyi a kulombseg hogy 32 hetes terhes vagyok, hipohonder es panikbeteg. Nagyon jo parositas.... ha picit mast erzek mint addig akkor egybol tulkomplikalom es mar temetem magam.. szerintem kezdj el sportolni valamit, vagy futni, bicozni jarni amivel lefarasztod magad illetve a tudatalattidat is. Ha nincs idod, penzed akkor csak probalj naponta fel-1 orat setalni mindig picit temposabb utembe, a vegen szaladni fogsz. Valoban segit ilyen helyzetekbe! Zene hallgatas kozbe es maris semmi bajod! ;)
2017. dec. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi :-) megpróbálok majd valamit kitalálni!
2017. dec. 3. 17:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Juj de átérzem. Úgy képzeld el volt egy hasi fertőzésem és képes voltam állandóan a székletem figyelgetni úgy féltem, nem szilárdult meg sokáig a stressztől, szinte ment a hasam. Ha bármi furát láttam benne szétparáztam magam, hogy nem e vér meg mit tudom én.. Nem szabad ezzel le kell állni valahogy, pláne ha fiatal az ember ilyeneken kár agyalni!
2020. júl. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!