Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez mi lehetett?

Ez mi lehetett?

Figyelt kérdés

Előzmények:

Lassan 4 hónapja volt egy alvásparalízisem (rezgés érzés, nehéz légzés, pánikroham, a szemem csukva volt, semmiféle hallucináció nem volt). Ez elalváskor történt. Nagyjából 2 hete már úgy alszok, mint régen.


Eléggé megviselt, szorongásom van, nagyon megnehezítette az alvást, sokszor felkeltem éjjelente.


Az egyik éjjel amikor felkeltem (épp egy nagyon valóságos álomból), szokás szerint abban a pillanatban kipattant a szemem és magamhoz tértem. Megláttam egy nagy piros kört magam előtt, pont a látómezőm közepén. A rossz emlékek miatt megint pánikroham kapott el, azonnal becsuktam a szemem és vártam. Szépen lassan lement a pulzusom, bekapcsoltam a TV-t, azzal aludtam vissza. Utánna úgy voltam vele, hogy biztos csak a TV piros kis lámpája volt, csak a felkelés utáni homályos látás miatt láttam nagynak. Bizsergést sem éreztem, a légzés is ment, el is könyveltem, hogy csak elnéztem, egészen máig...


Ma megint felkeltem az este, bekapcsoltam a TV-t, visszaaludtam - szokás szerint, amikor felkelek. Később megint felkeltem, és ott volt előttem a piros kör, de ezúttal nem voltam teljesen magamnál, nem is féltem, csak néztem. A TV nem lehetett, be volt kapcsolva, így most fény is volt, és olyankor a lámpája sem világít. Megjelent benne egy fekete R betű is, szerintem Arial betűtípusú lehetett, félkövéren. Szépen lassan eltűnt - nem pislogás közben - én pedig kicsit mocorogtam, aztán reggelig aludtam. Mozogni egyáltalán nem próbáltam, de az biztos, hogy a szoba körülöttem a valóság volt, még egy pár percig néztem is a TVt utánna.


Hipnagóg hallucinációm gyakran van elalváskor, az biztos nem volt, közel sem ennyire valóságosak.

Alvásparalízis lehetett? Vagy más?



2017. nov. 30. 16:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Tuti alvásparalízis
2017. nov. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Megint, de most elalváskor. Kezdődött hipnagógiával, 5-10mp-cel azután, hogy becsuktam a szemem (ráadásul közben járt a lábam és az agyam is). Aztán végül csak kinyitottam és láttam azt a piros cuccot, de most kisebb és elektromos ködre hasonlított (látszottak benne a kisülések). Erre ugrottam egy kicsit, mire az elhalványult. Tudtam mozogni. Lehetett azért, mert éppen kezdődött? Magamat ismerve odaképzelek valami démont, inkább hanyagolom az alvást egyelőre...
2017. dec. 2. 01:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!