Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha anyukám...

Mit csináljak, ha anyukám alkoholista?

Figyelt kérdés

24 éves férfi vagyok, már nem élek vele, de most hazajöttem hozzá és láttam egy blokkot, ami tele van tömény és egyéb alkoholokkal. Korábban is voltak már erre utaló jelek. A piák nincsenek a hűtőben, azaz 99%, hogy beviszi magához a szobába és ott issza meg, majd elrejti az üvegeket.


Nagyapám 25 év alkoholizmus után, idén nyáron halt meg 79 évesen.


Tippek, javaslatok, hogy ilyenkor hogyan kell szakszerűen eljárni? :) Köszi szépen a segítséget!



2017. dec. 2. 00:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt meg kellene vele beszélni felnőtt módjára. Fontos az is,hogy elismerje,hogy alkoholbetegsége van és ki akarjon gyógyulni belőle. Háziorvos tud segíteni, el kell hozzá menni és megbeszélni a kezelést. Ír majd fel gyógyszereket,hogy ne legyenek elvonási tünetei,de ezalatt ne legyen egyedül anyukád (pár hónap),mert nem lesz egészen önmaga, lehet,hogy belassul,meg ilyen beszívott szerű állapotban lesz. Sok sikert!
2017. dec. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem fogja bevallani és nem fog segítséget kérni ill. elfogadni. Ez van. Esetleg ha vallásos, akkor a pap tud hatni rá, hogy elmenjen egy alkoholbeteg-gyógyító közösségbe. [link]
2017. dec. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod, de biztos hogy nem hallgat senkire.

Azért dugja el az üveget is mert tudja, szégyelli.

Nekem nem is egy női hozzá tartozóm meghalt 50 éves kora előtt.

Amikor az orvos javasolta neki hogy nem kellene inni, még nem is tetszett neki, LETAGADTA.

AZt mondta , mit képzel ez az orvos.

De próbáld meg, hátha hallgat rád.

2017. dec. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!