Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi a jó vérnyomás 63 éves...

Mennyi a jó vérnyomás 63 éves férfinek aki 90 kg?

Figyelt kérdés
Eddig szedtem csökkentőt ,mivel 140/90 volt ,de nagyon változó és sokszor lement 110-120/80 ra volt,hogy 100/70 re aztán kihagytam és így 120-130/80 non "stagnált" de néha feljebb ment úgy gondoltam,hogy akkor beveszem a gyógyszert. Lényeg a kérdésem lehet rendszertelenül szednem ?-mikor magas csak akkor? sajnos inkább a ritmust érzem nagyobb gondnak ,de ez mindig volt gyógyszerrel és nélküle is.Köszönöm a választ . Áldott Békés Karácsonyt!

2017. dec. 18. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Előrebocsájtom, hogy nem vagyok orvos, csak hasonlóak a tapasztalataim.

Alapban eléggé gyógyszerellenes vagyok, mert rengeteg gyógyszert szedetnek velünk, sokszor teljesen indokolatlanul.

A betegségeknek nem a tüneteit kell/ene enyhíteni, hanem az okát megszüntetni.

Én 65 éves vagyok, a vérnyomásommal nem volt különösebb probléma, (kissé ingadozott, de nem vészesen) de ritmuszavaraim nekem is voltak.

Erre nekem is felírták a vérnyomáscsökkentőt és a ritmusszabályzót, de a panaszom nekem is továbbra is fennállt.

Emellett folyton a gasztroenterológián ültem a refluxommal, amire kaptam kilószámra a savlekötőt.

Míg végül kiderült egy rosszullét során, hogy cukorbeteg vagyok, azt kórházi körülmények között beállították, szedem rá a gyógyszert és láss csodát!, azóta 3 éve nincs ritmuszavarom és a vérnyomásom is rendben, a refluxot is elfelejthettem.

Ezzel most nem azt akarom mondani, hogy te is cukorbeteg vagy, de valami oka van a ritmuszavarodnak, annak az okát kellene kideríteni.

Lehet ritmuszavarod stressztől (erre nagyon jó a Betaloc),

esetleg az ionszintek felborulása.

A különböző ionok, például a kálium, a nátrium, a kalcium és a magnézium az ingerület keletkezéséhez és az ingerület vezetéséhez elengedhetetlenek. A túl magas vagy túl alacsony ionszint befolyásolhatja a szív elektromos aktivitását, és hozzájárulhat az arrhythmia kialakulásához.

De lehet oka alvási apnoe is, vagy elhízás, dohányzás, alkoholfogyasztás, a már említett cukorbetegségen kívül.

Ha kiderítik a ritmuszavar okát, azaz az alapbetegséget kezelik, akkor nagy valószínűséggel nem lesz szükséged szedni mindenféle ilyen-olyan gyógyszereket és a vérnyomásod is rendeződik.

Sajnos a világon mindenütt az a tendencia, hogyha valaki elhagyja az 50-et, akkor tipizálják és automatikusan tömik bele a fenti gyógyszereket, ha kell, ha nem kell.

Szóval, erőszakosan járj utána miért van ritmuszavarod, mert hacsak nincs valami szívbetegséged (szív UH kimutatja) akkor ez valaminek csak a kísérőtünete.

2017. dec. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kedves és őszinte tanácsod!


Áldott Békés Karácsonyt!

2017. dec. 18. 12:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen!

Neked is minden szépet és jót, de főleg jó egészséget!

2017. dec. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

... és még eszembe jutott, hogy ritmuszavart okozhat a pajzsmirigy elégtelen működése is, de ezt egy speciális vérképpel pillanatok alatt meg tudják állapítani.

A legjobbakat kívánom, áldott Karácsonyt!:)

2017. dec. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

60 év felett elég gyakori a pitvarfibrilláció (szívritmus zavar leggyakoribb oka) maga a vérnyomás ilyen korban elég jó, viszont ritmuszavarra kell szedni gyógyszert.


Vérnyomás csökkentőt pedig ne hagyd ki hacsak az orvos nem utasít rá a bétablokkolók kihagyása után úgynevezett sokkot kap a szervezeted, ezért nem emelkedik meg a vérnyomás pár napig, viszont ha nem jó a gyógyszer mindenképpen szólj az orvosodnak

2017. dec. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!