Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nők, akik valamilyen rendellen...

Nők, akik valamilyen rendelleneséggel, látható betegséggel éltek - ti hogyan győzitek le a gátlásaitokat ismerkedés, párkapcsolat elején?

Figyelt kérdés

Férfiak is írhatnak, de elsősorban nők válaszára vagyok kíváncsi. Én pl. örököltem, hogy nagyon izzadok. Ha izgulok, akkor meg aztán pláne, és ez nagyon kellemetlen tud lenni és gátlásossá tesz. Minél idősebb leszek, annál inkább érzem, hogy zárkózottá tesz, nem merek ismerkedni férfiakkal, mert kínos. Nyáron egyszerűen saját magam is nehéz elviselnem, hát még milyen lenne a páromnak, ha lenne. Viszont tudom, hogy nem vagyok ezzel egyedül, hallottam már olyan példákról, akiket ez nem zavart párkapcsolatban. Ilyen helyzetben lévők válaszaira lennék kíváncsi, ki mit tudna tanácsolni?


(Drogériában kapható készítményeket légyszi, senki ne írja, számomra semmi haszna nem volt és hosszútávon egyik sem jó. Ha műtétre adnám a fejem, az sem adna hosszútávú megoldást, van, akinél pár hónap után újra minden a régi lett és kiadott érte egy vagyont. Én inkább elfogadni szeretném magam, ha van rá mód.)



2017. dec. 24. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok én is, csak fogyatékossággal kapcsolatban, nem tudom elfogadni, mert sok, túl sok elutasításban volt részem életem során emiatt. Ez is "rögtön látható" és azonnali hátrányt okoz.


Olyan pszichológust keress, aki írja magáról, hogy fogyatékosságok, veszteségek feldolgozásában, önelfogadásban tud segíteni (valaki ezt pl. kiemeli a bemutatkozásában).


36F (elnézést hogy férfiként hozzászóltam)

2017. dec. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Pszichológuson is gondolkoztam már, csak nem igazán vagyok tisztában, hogy ez milyen formában ingyenes vagy fizetős. Vidéken van több pszichológus is a helyi rendelőben, ebből gondolom, hogy talán beletartozik a TB-be. Viszont ők szerintem nem specializálódtak 1-1 területre.
2017. dec. 24. 12:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Nehezen. Látható gerincferdülésem van. De azért sikerült, ebből lett egy jó házasság már több, mint 30 éve. Egy közösségváltásnál (egyetemen) egyszerűen úgy viselkedtem, mintha nem lenne semmi bajom, és kinyílt a világ, mások is úgy viselkedtek velem, mintha nem látnák a púpot a hátamon. Most sem úgy kezelnek, mint egy nyomorékot, pedig azóta romlott, bármit is csinálok.
2017. dec. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét hónaljamból kivettek 3 ill. 4 nyirokcsomót és mivel megbolygatták a nyirokrendszert, ezért ott én is nagyon izzadok. Nem kell hozzá meleg sem, idegesség sem, képes télen is csurom víz lenni. Nap közben is sokszor megszárítottam a vizes ingem vagy pulcsim... engem is nagyon zavar, de én ha társaságban vagyok, akkor azonnal el szoktam mondani, hogy egy műtét miatt ez van! ( arra már nem is emlékszem, hogy előtte volt-e hasonló problémám)
2017. dec. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Egyszerű fogadd el magad olyannak amilyen vagy, találsz olyat aki elfogad. :)
2017. dec. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos ezt leírni és kimondani mindig sokkal könnyebb, mint a helyzetet átélni és így tenni. Nem ilyen egyszerű, különben én sem írtam volna ki a kérdést.
2017. dec. 26. 10:59
 7/7 anonim válasza:
Persze érthető de ha magamból indulok ki akkor egy másik emberen nem feltétlen zavar ez a dolog/el tudnám fogadni ha a személyisége megnyerő.
2017. dec. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!