Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sajnos generalizált szorongáss...

Anowind kérdése:

Sajnos generalizált szorongással, depresszióval, szoc. Fóbbal küzdök és nehéz társra lelnem, esetleg van olyan társkereső oldal ahol hasonló lányokkal ismerkedhetnék? (részletek lent) 27/F

Figyelt kérdés
Sajnos a fenti lelki problémákkal küzdök és rájöttem, hogy egyedül nagyon nehéz ezzel boldogulni. Sokan vitatják, hogy 2 lelki problémás ember csak lehúzza egymást, de furcsa mód én olyankor megtudok erősödni és könnyebben tudok magamon és a páromon is olyankor segíteni. Nem érzem magam csúnyának sem, de nagyon kevés önbizalmam van és rettentő nehéz így szerető társra találni :) Reménykedem, hogy itt is beszélgethetek ilyen lányokkal, persze akárkivel aki hasonló "betegségben" szenved. A hagyományos társkeresőkben nem hiszek.... és a szoc.fób miatt élőben nagyon nehezen megy az ismerkedés, főleg lányokkal. De bárki véleményére kíváncsi vagyok ezzel kapcsolatban, hátha tud valaki megnyugtatót írni vagy a saját történetét megosztani. Dolgozok, van 1-2 barátom, terápiára is járok, de mégis nehéz kijönni ebből. Az a legjobb mikor néha szinte varázsütésre totál kijövök ebből, életkedvem lesz, csak ezzel az a baj, hogy ideig-óráig tart. Nos, várom a véleményeket, vagy egsetleg tippet, hogy hol ismerkedhetnék meg hasonló lányokkal akik szintén egyedül érzik magukat, vagy ha pont itt olvasnának akkor várom üzenetüket. :) Egyébként 27 éves, debreceni srác vagyok!

2016. máj. 3. 00:25
1 2 3
 1/22 Thomika20 ***** válasza:
100%

Én 28 leszek mindjárt. Hasonló a problémám ismerkedés terén, bár nekem nincs munkám sajnos. Volt akivel sikerült beszélgetni, de el is sikerült rontani.

Úgy érzem, hogy nekem már nincs remény.

2016. máj. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem egy ilyen problémával küzdőnek társkeresőn ismerkedni, ronthat az állapotán. Hiszen olyan a szituáció, hogy teljesíteni "kell", mindketten tudják, hogy egy dologért vannak ott a randin és ez még normál lelkiállapotú embernek is frusztráló lehet.

Inkább azt mondanám, hogy ha mindenképp a szoc.fóbosok közül szeretnél "meríteni", akkor fórumozz célirányosan és próbáljatok szervezni csoporttalálkozókat. Lehetőleg kis, 3-4 fős csoportokban. Így nincs tétje a találkozónak és felszabadultabban tudsz ismerkedni.

Az elmélet, hogy két ilyen típusú ember lehúzná egymást, szerintem se feltétlen igaz,úgyhogy csak hajrá. :) Biztos megtalálod idővel az igazit. Ott lesz ahol legkevésbé számítasz rá. :) Furán hangzik, de ez az esetek többségében így van.

2016. máj. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
88%
26 éves debreceni lány vagyok, hasonló problémákkal. Van egy szerető társam, de barátokra vágyom, megöl a magány.
2016. máj. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

1-es: Semmi nem lehetetlen. Azon gondolkodom, hogy készítek direkt pánikbetegeknek ilyen társkereső csoportot, aztán meglátjuk hányan jelentkeznek rá. Aztán ki-ki a maga szimpatizánsával beszélgethetne.

3-as: Írtam privátot. Hátha tudok segíteni.

2016. máj. 3. 18:15
 5/22 A kérdező kommentje:

2-es: Az ilyen csoportokban történő ismerkedés jó lenne. Csak nem vagyok széles látókörű ehhez.

Egyébként nagyon változó az érzés bennem. Hol rosszul érzem magam, hol jobban de sosem mondhatnám, hogy nagyon jól! Az önbizalomhiány is rátesz egy lapáttal. Nagyon nem kellemes, úgy érzem nincs senkim, senki nem kíváncsi rám. Ráadásul az előző barátnőmet is sikerült elveszítenem más hibájából. Próbálnék felállni, de mindig ez a szomorúság! Ha rátalálok a titok nyitjára, hogy lehet ebből kijönni, akkor terjeszteném ;)

2016. máj. 3. 20:08
 6/22 Manócska1 ***** válasza:
én egy 37 éves nő vagyok,párkapcsolatban élek. sajnos én is depresszióval küzdök. nekem sikerült megtalálnom a páromat. van egy olyan itt a neten,hogy Várószoba. oda szoktak írni sorstársak betegségük történetét. mondjuk én nem ott találtam meg.. de gondoltam megírhatnád ott amit ide írtál,hátha találsz ott aki hasonló gonddal küzd. sok sikert kívánok! kitartást!
2016. máj. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Manócska1 ***** válasza:
utolsó vagyok,ha gondolod írhatsz privátba
2016. máj. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:

Ugyanezekkel kezel most pszichológus ill. gyógyszert is szedtem, de szerencsére már nincs szükségem rá. Amúgy próbálkozz tinderen vagy badoon, ott lehet gyakorolni, aztán élőben is könnyebben megy majd. Mellesleg, ha a pszichológusod 35 feletti akkor felejtős, mert sose fog tudni segíteni, mindenképpen fiatal terapeuta szükséges.

18/f Debrecen (ha gondolod írj nyugodtan ;))

2016. máj. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Manócska1: Jól van! Köszönöm! Az az igazság, hogy párkapcsolatban is ilyen voltam, de akkor legalább van kit szeretni és kihez bújni és feledteti ezeket a gondokat :)
2016. máj. 3. 20:54
 10/22 A kérdező kommentje:
18/ F : Írtam neked is :)
2016. máj. 3. 20:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!