Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anyagi gondok miatt súlyos...

Anyagi gondok miatt súlyos depresszió?

Figyelt kérdés

Külföldön élek évek óta. Gyerekkorom óta gondok vannak a fogaimmal, rendszeresen jártam fogorvoshoz ahogy elkezdtem az iskolát. Eleinte államihoz, késöbb magánhoz, összegyüjtöttem a karácsonyi, szülinapi, ballagási pénzt, és abból jártam fogorvoshoz.

Amióta kint élek, nagy összeget költöttem fogorvosra itt is, 3 év alatt majdnem egy milliót, hiába van biztosításom.

A fogorvos szerint a helyzet napról napra romlik, 10 millió lenne egy alap kezelés, 45 millió Ft pedig a teljes mü fogsor.

Pénteken voltam, leszidott, mi az, hogy szeptember óta nem tudtam összegyüjteni 1 milliót, ö januárban 5 koronát akart feltenni egyszerre , miért nem igyekszem.

Igyekeznék, de egyetem mellett alig keresek 430€-t (120 ezer), ami komplett elmegy a megélhetésre.

Hitelt nem adnak, párom, család nem tud segíteni, a biztosító nem térít semmit, diákhitel havonta annyi se járna, mint a keresetem.

Már arra is gondoltam, otthagyom az egyetemet, elmegyek dolgozni, a párom meg a családom ellene van, hogy csak akkor van esélyem megszerezni a pènzt, ha elönytelen szeretek egy jó állást, 3 év, bírjam ki. De a fogorvos megmondta, nem várhatok ennyit, most kell, vagy nem lesz fogam 3 év múlva már egy sem.

Rengeteget sírtam éjjelente, és amióta utoljára voltam, már az öngyilkosság is eszembe jutott.


9 fogorvosnál voltam eddig. Olcsóbb vagy humánusabb megoldás nincs.

Làtványra átlagos a fogsorom, nem esztétikai lenne a beavatkozás, de Azt orvos szerint minden fogamra korona kell, mad pedig implantátumok pár év múlva a helyükre, ha nem akarok kivehetö protèzist 25 évesen.

Egyetlen törött vagy lyukas fogam nincs, hiányzó csak két hátsó bölcsesség.


Anyukám tanácsára várjuk meg, míg haza tudok menni, pàr hónap, otthon olcsóbb, a fogorvos, aki tini koromban kezelt, vállal, benne megbízom.



Már után on magam emiatt és nem látom a kiutat


2017. dec. 24. 22:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nincsen lyukas vagy törött fogad, akkor miért kell rá korona?
2017. dec. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

*szerezhetek egy jó állást egyetem után


**utálom

2017. dec. 24. 23:03
 3/11 A kérdező kommentje:
Az orvos szerint minden tömött fogra eleve fél èven belül kell a korona, esetemben pedig minden egyes fogra, mert kezdeti parodontózis esetén ez a kezelés része
2017. dec. 24. 23:05
 4/11 anonim ***** válasza:
Csináltasd meg Magyarországon,olcsóbb lesz,és az AOK (ha németbe vagy) is fizeti,nézz utána neten! Csomó lehetőség van mamár,nem is értem mit vártál kint,mikor ilyenek 10x drágábbak,mint itthon.
2017. dec. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Semmelyik biztosító nem térít koronát, a tömést is csak részlegesen, megkèrdeztem.


Nem arról van szó, hogy èn mit várok, évekig havonta jártam fogorvoshoz, fèl èvig hétente, ilyen gyakran nem tudok hazamenni.


Otthon szeretném inkább, de ott sose mondták, hogy ekkora a baj. Pedig minding lelkiismeretesen jàrtam

2017. dec. 24. 23:18
 6/11 anonim ***** válasza:

mivan??? 10 millió meg 45 millió?


na ne szivass...

10 millióból bejárom európa minden zeg zugát szinte luxus körülmények között.


Sajna nekem sem valami jók a fogaim és majd ha lesz pénzem lesz is műfogsorom de tuti ha több 100e forintál több akkor kivehető lesz! :D


Úgysem látja senki, és kb. olyan lehet mint a szemüveg.... az elején furcsa egy ideig majd fél év múlva már észre sem veszed :)

2017. dec. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A szemüveggel is csak a baj van, nem lehet megszokni (20 ève van), a müfogsor még rosszabb sajnos...
2017. dec. 24. 23:57
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem meg a kinti fogorvosod át akar b**ni, hacsak nem a világ legújabb, legjobb, legtökéletesebb fogsorvisszaállító műtétsorozatát akarják rajtad végrehajtani. Az meg nem nevezhető "alap kezelésnek".

Műfogsor 45 millióért? Tiszta gyémántból van?


Emiatt ne gondolkodj öngyilkosságon, sokkal többen élnek pótolt fogakkal meg hiányos fogsorral, mint gondolnád. Csak nem reklámozzák.

Ismerek olyat, aki ugyanezzel küzdött, semmiféle 10-20-30 milliós kezelést nem kapott, a fontos fogait pótoltatta és kész. Nem látszik rajta semmi, enni is tud rendesen, a mosolya is szép.


Mozognak már a fogaid? Vagy miért mondja az orvosod, hogy azonnal kezdjétek a 'kezelést'?

2017. dec. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne viccelj már. Még szín aranyból sem kerülne 45 millióba a teljes fogsor. Egy implantátum 150 ezer, egy korona 20-30. Ha egyetlen fogad se lenne, akkor is max 2 millió egy hibátlan fogsor.
2017. dec. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem mozognak, egy ève diagnosztizáltak kezdödö ínysorvadást, rögtön kezelni is kezdtek, de reménytelen


A korábbi fogorvosom azért hagytam ott, mert sok pénzzel lehúzott, két fogam elrontotta, és ragaszkodott ahhoz, hogy azonnal plasztikáztassam az egész állkapcsom

2017. dec. 25. 00:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!