Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy csináljam végig az...

Hogy csináljam végig az érettségit?

Figyelt kérdés
Idén fogok érettségizni mostanában minden összejött nekem amitől kicsikét nagyon magamba zuhantam eléggé depressziós vagyok.Tönkrementem idegileg lelkileg felemésztenek a gondjaim.Anyum tudd róluk segített is amikor átbeszéltem vele a dolgaimat viszont most újra felerősödött bennem a depresszió tünetei és rosszul érzem magam.Félek,hogy az érettségi ilyen lelki állapotban nem fog menni.Szakember jót tenne?Akik járnak hozzá azoknak tényleg segít vagy csak gyógyszerrel töm?Nem bírom már ezt a lelki állapotot egyedül persze jól esik anyumnak a vigasztalása támogatása de nem érzem úgy,hogy túlságosan jól lennék és nem akarom ezt az évet is depressziósan eltölteni mint az elmúlt éveket.
2018. jan. 7. 19:31
 1/8 anonim válasza:
59%
Szerintem csak segíthet, addig is kitartást😊.
2018. jan. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

Egyik osztálytársamnak érettségi előtt 2 héttel halt meg az apukája tragikus hirtelenséggel. Leérettségizett, nem kellett se gyógyszer se pszichológus. Én épp munkahelyet váltottam és az ottani tanfolyamra jártam (elég kemény volt) amikor egy közeli rokonom öngyilkos lett. Elvégeztem a tanfolyamot és megkaptam az állást, gyógyszerek és pszichológus nélkül.

Kicsit nekünk is összejöttek a dolgok akkoriban..... Mi nem lettünk "depisek". Te mitől vagy az?

2018. jan. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus nem írhat fel gyógyszert. Egyébként jót tesz, főleg akkor ha te is közreműködsz a dologban. Menj el 3-4 alkalomra, ekkorra már érezhetsz javulást és el tudod dönteni, hogy akarod-e folytatni.
2018. jan. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is volt ilyen osztálytársam, akinek napokkal az érettségi előtt halt meg az anyukája, ráadásul úgy, hogy az apukája már korábban meghalt, tehát teljesen elárvult...és meg tudta csinálni az érettségit.
2018. jan. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Alain Delon ***** válasza:
0%
Halaszd el! Érttségizz ősszel! Én egy teljes éven keresztül érettésgiztem anno. Vissza kellett mennem következő tavasszal is, mert az őszi pótlón egy tárgyból rosszul tájékoztattak. De csak négyes és ötös jegyek vannak a bizimben. Azon a tavaszon nekem is sok minden összejött, ezért döntöttem a halasztás mellett.
2018. jan. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

"Talán attól, hogy az emberek nem egyformák, cseszd meg!"

Igen, látom, hogy pl te is hisztérikus vagy és nagyon sokan rajtad kívül. Túlérzékenyek, néha már betegesen. A semmiből is képesek hatalmas problémát csinálni.

Nézzétek még többet a tévét. Abból napi szinten az folyik, hogy : depressziós lett a téltől, a hidegtől, a tavasztól, mert tegnap esett az eső, mert holnap köd lesz. Ezt mesélik be, és láss csodát, minden 3. kérdés a depresszióról szól.

Nem az írja ki, akinek tragédiák sora történt az életében hanem 13-20 évesek. Nem talál munkát és felvágja az ereit, otthagyja a barátnője/pasija és gyógyszert akar bevenni, leszidják otthon és vége a világnak. Ez a tendencia, cseszd meg.

Ismerek olyat aki 14 éves korára mindkét szülőjét elvesztette, több olyan embert akinek meghalt a gyereke kisbabaként vagy iskolásként, akinek meghalt a férje fiatalon, akinek a felesége halt meg fiatalon.

Velük mi van, ők kőből vannak talán, cseszd meg?

2018. jan. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vannak igazán jó pszichológusok, ők nem tömnek gyógyszerrel, az a pszichiáter.

Szerintem koncentrálj a tanulásra, legalább elvonja a figyelmedet a többi gondodról.

Egyébként pedig nem olyan nehéz, még depisen is simán meg lehet csinálni, ha picit megerőlteted magad.

Ha pedig jobban megerőlteted magad, akkor kifejezetten jól fog sikerülni, a sikerélmény pedig már egy nagy lépés lesz kifelé a depresszióból.

2018. jan. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Velük mi van, ők kőből vannak talán, cseszd meg?"


Nem, csak - mint már említettem is - az emberek különbözőek. Különböző fizikai és mentális erővel rendelkeznek, van akit egy kisebb trauma is kikészít, másnak ez meg sem kottyan. Látom, hogy számodra ez teljességgel hihetetlen, de azért kicsit próbálj meg belegondolni majd.

2018. jan. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!