Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » "megszakad a szívem", de hogyan?

"megszakad a szívem", de hogyan?

Figyelt kérdés

Bizonyára mindenki érzett már olyan lelki fájdalmat, h úgy érezte mindjárt megszakad a szíve. De szó szerint értem, amikor olyan erős, szorítós fájdalmat érzel a mellkasodban egy lelki dolog miatt! tudja valaki, h hogyan kapcsolódik össze a lelki fájdalom a szívünkkel???? remélem érthető a kérdés!:-D

lehet h nagy hülyeséget kérdeztem.......


2010. jún. 7. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
hát...a kérdés nem hülyeség,de nem nagyon tudok rá válaszolni
2010. jún. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenki tudja, hogy a test és a lélek szoros kölcsönhatásban van egymással. Ha szarul vagy lelkileg, akkor a testeden is megjelenhetnek ennek jelei. (Akármilyen betegség stb.)

Na. Állítólag egyébként azok az emberek szenvednek szívinfarktust, akik nem tudnak a szívük szerint élni. A szív erőlködik, pumpál, egyszer pedig begörcsöl, mert nem bírja tovább. Az agyvérzéssel ugyanez a helyzet, kérdés, hogy az emóciók (szív) vagy a ráció (agy) szerint élsz.

Ha megvan az egyensúly, akkor nem lehet probléma.

A szív azért "szakadhat" meg, mert nem tudsz valami lelki ügyet feldolgozni, és ez szorítja a szívedet...

Persze nem muszáj elhinni, én viszont egészen elfogadom ezt az elméletet...

2010. jún. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 elika ***** válasza:
Én is éreztem már így, sokszor: amikor mamám meghalt, amikor bátyám súlyos motorbalesetet szenvedett, amikor csalódtam egy barátnak hitt emberben...és sorolhatnám. Gyógyír erre tényleg csak az idő. Kívánom, hogy feltudd dolgozni a bajt. Az alvás, a nyugodt alvá is segít( eleinte vegyél be enyhe nyugtatót, de vigyázz, csak mértékkel). A szív ilyenkor talán picit megreped, azért fáj...
2010. jún. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! ja, egyébként nagyon aranyos volt, aki azt irta, h vegyek be nyugtatót ! félreértés a dolog, nincs semmiféle problémám, csak a kiváncsiságom ihlette a kérdést!azért köszönöm, nagyon kedves gesztus volt!


minden jót nektek!

2010. jún. 7. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!