Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Frissen kezdtem edzeni, kell...

Frissen kezdtem edzeni, kell hagyni pihenőnapot?

Figyelt kérdés

174 cm vagyok, 76,5 kg tehát erősen a túlsúlyos kategória.


Találtam egy jóbak tűnő edzéstervet, tegnap kezdtem el. Ma ugye izomlázan van. Hagyjam ki a mai napot vagy nyugodtan "rálehet" edzeni?



2018. febr. 17. 16:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Pehenőnapot kell tartani.

Mégpedig azért mert az izom akkor fejlodik amikor pihenteted nem edzes kozben.

Alvás alatt főként fejlodik.

Az izomlaz azert van mert mikroszakadasok keletkeznek az izomrostokban ami begyullad es ezert faj majd kesobb befoltozzo a szakadasokat es ekkor nő az izom.

Heti max 4 edzést ajánlok szerdan pihenonap es hetvegen ne edz.

De ha ram irsz itt privatot akk szivesen segitek es valaszolok a kerdeseidre reszletesebben.

2018. febr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nem vagy erősen túlsúlyos.:) De igen, nagyon fontos, hogy tartsál pihenőnapokat (és késöbb folyamatosan csökkentsd a pihenésre szánt időt). De nem azért, hogy növeld az izomzatod, mert ettől a falyta edzéstől a fogyás is lassabb, és tömzsibbnek fogsz tűnni. Viszont, ha .gyakori edzéstervet tartasz, akkor nem csak üres izmod lesz, hanem TÉNYLEG erős leszel, és a fogyás is sokkal gyorsabb lesz. remélem tudtam segíteni. :)
2018. febr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!