Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Térdfájdalom. Porckopás, vagy...

Térdfájdalom. Porckopás, vagy trombózis?

Figyelt kérdés
Egy hete elkezdett fájni a jobb térdhajlatom, térdem. Elsőnek főleg séta közben, most már nyugalmi állapotban is. Háziorvos két napja azt mondta,ez térdizületi probléma, úgy tűnik porckopás. Azonban nagyon fiatal vagyok, 30 leszek a nyáron. Viszont ágyéki sérvem van, de arra azt mondta, térdfájdalmat nem okozna. December eleje óta napi szinten edzek, mert sajnos szülés után feljött jó sok kg. Ez az edzés jelenleg nyolc km séta es harminc km bicikli, főleg szobabicikli. Tehát lehetséges, hogy túl lett erőltetve, két napja képtelen vagyok biciklizni, mert egyrészt fáj, másrészt meg mintha feszülne, dagadna közben a lábam. A doki nem látott semmi változást, ezért a trombózist kizárta. Én viszont tartok tőle. Hasonló cipőben járt valaki?
2018. febr. 21. 08:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én azért elmennék másik orvoshoz is. Legalább ortopédiára
2018. febr. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jah igen, oda utalt be a doki, egy hét múlva kell menni.
2018. febr. 21. 08:48
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A térdhajlati fájdalomlehet Baker ciszta, ami nem egy önálló betegség, hanem a térd kopásos, gyulladásos állapota miatt jöhet létre. Sajnos van, hogy 30 éves korban már jelentős a kopás, nekem volt egy ismerősöm 25 évesen kapott protézist sport sérülés miatt. Ne aggódj, trombózissal 10 métert nem tudnál menni és most ide se írnál.
2018. febr. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi. A doki is említette ezt a cisztát, de nem tudtuk kitapogatni. Bár állítólag ez nem jelent semmit, mert lehet nagyon pici méretű is, a lábamon pedig azért van lefaragni való zsír.
2018. febr. 21. 10:02
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem is csak az MR mutatta ki.
2018. febr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És konkrétan milyen tüneteid voltak? Nekem kezdetben tényleg csak séta alatt fájt, akkor is csak hosszabb séta közben. De elég élesen. Főleg a hajlatban éreztem,de ahogy haladtam a sétával, kisugárzott a térd jobb és bal oldalára, illetve előre is. Bár a főfájdalom a hajlatban volt. Ha megálltam, pihentem, elmúlt. Most már viszont pihenésnél is sajog néha, illetve ha megfeszítem a lábam, akkor a hajlat fáj. Ez eddig nem volt.
2018. febr. 21. 12:28
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a Baker ciszta nyom valami ideget. De szerencsére nemsokára orvos kezébe kerülsz. Nálam a fő probléma az ülésből felállás és elindulás volt, valamint rövidtávon tudtam menni, éreztem a súrlódást, ami a porchiány okozott. Ma már tudom.
2018. febr. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Kedden kiderül. Most sajnos kinyújtani sem tudom a lábam, nagyon feszül. A férjemmel megnéztem és a térdhajlatomban (vagy inkább kicsit felette) egy olyan gombostű fejnyi kicsi csomó van, arrafelé fáj. Bár elég nehéz kitapogatni. Kíváncsi leszek, mi ez. Ám a ciszta sok mindent magyarázna.
2018. febr. 21. 21:17
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát a ciszta csak azt magyarázza, hogy valami nincs rendben a térdedben, képalkotó eljárás az, ami leginkább segíthet. Jobbulást!
2018. febr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ciszta több okból is kialakulhat - még olyanból is, amelyek jelenleg nem ismertek - tehát nem kell hozzá feltétlen porckopás vagy gyulladás.
2018. febr. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!