Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Összeomlott az életem, mindig...

Összeomlott az életem, mindig sírok mit csináljak egyedül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 éves lány vagyok, egy kis faluban élek. Több problémám is akadt az évek során ami most jött ki rajtam leginkább.

-Anorexiás, depressziós, bulimiás voltam 15 évesen, úgy, hogy kórházba is kerültem miatta, nem tudtam lábra állni sem. Sokáig antidepresszánson éltem.

-Volt barátom bántott, vert,lejáratott, fenyegetett, lelkileg zsarolt, ennek hatására többször megvágtam magam. Mikor sikerült megszabadulnom tőle elterjesztett rólam minden pletykát így a környéken is negatívan viszonyulnak hozzám.

-Van egy párom másfél éve, de kiderült, hogy csal.. még nem dobtam ki, de ő volt egyetlen, aki miatt itt maradtam.

-Kényszerbeteg vagyok, nehezen indulok el itthonról, mindent leellenőrizgetek.

-A rokonságom egyik fele nem szeret, nem tudom miért, pedig mindig segítettem nekik mindenben, amiben csak tudtam. Összetartó család vagyunk, igy én nem szólok vissza nekik, de rosszul esik ahogy konkrét emberek szólnak hozzám. Feszült vagyok minden kötelező összejövetelen.

- A családomon belül anyával tudok beszélgetni. Apa magának való, az öcsém egy számitógépfüggő, de minden körülötte forog..(őt szereti a rokonság, pedig még a saját ballagásán is faképnél hagyott mindenkit és elment inni a barátival). Sokszor érzem úgy, egyedül vagyok itthon. Az öcsém elmond mindennek ok nélkül, persze ha pénz kell jön..

-Most végzek egy két éves egyetemi képzéssel, ami sajnos nem piacszakma és még elhelyezkedni is nehéz vele, ugyanis FOSZK, ami nem ad diplomát sem.

Nem tudom ez után hogyan tovább. Nem tudom, hogyan fogok dolgozni és mit, a szerelmi életem is egy csőd , a családon belül feszült a helyzet, nem beszélve a rokonságról.

Rendszeresen cigizek és iszok a barátnőimmel, mert igy legalább elfelejtem a problémáimat és egy darabig jól érzem magam.

-Ok nélkül török össze és sírok. Próbálom magam elfoglalni a barátaimmal, diákmunkákkal (ezt se csinálhatom sokáig), van egy kisállatom a szobámban akivel legalább törődhetek. Mindenki lehúz...hogy nem vagyok képes se diplomát se szerezni se semmi mert hogy hülye vagyok hozzá...pedig szimplán nem tudom mit tanuljak..nem érdekel semmi..de lehet csak a depressziótól van ez..

Mit tehetnék egyedül??? Segítsetek!!!


2018. ápr. 26. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
dobj el mindent és menj el Au pairnek - világot látsz, pénzt keresel és kiszakadsz a szörnyű helyzetedből. hajrá <3
2018. ápr. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szia! Figyelj először is, ha te magad nem értékeled és nem becsulöd meg ne várd mástól sem. Csak ajánlani tudom, Brian Tracy-t aki egy motivációs előadó, hidd el, rengeteget fog segiteni, nagyon nagyon sokat. Szabó Péter szintén. Hallgassd meg az előadásaikat youtube-on. Azért fontos, hogy elfogadd magad, mert gyakran csak beképzelsz dolgokat, lehet nem is vezsed észre és olykor durvábban, vagy érdektelen vagy másokkal szemben, ezért nem rajondnak érted. Próbálj koncentrálni előre. Ne alázd magad azzal, hogy hagyod kihasználjanak, nem érdemled meg, rengeteg rendesen pasi van. Dobd ki azonnal! Nem vagy egyedül, sose leszel, de megkell tsnulnod, hogy önmagában keresd az erőt ami felemel, semmi sem állandó az életben és akkor ha elveszted a tamaszod, osszomlasz megint? NEM! Te vagy az aki megalazhatja saját magát, te döntőd el mit akarsz az eleteddel! Javaslom vlat kicsit környezetet. Menj tanfolyamra vagy gondolkoz, mi az ami felvidít, amit szívesen csinálnál. Menj onkentesnek valahová. Akar bentlakasba. Vagy menhelyre, az állatok remek terápia erre a célra. Mosolyogj, vedd észre ami körülötted van, ha borusan látsz dolgoakt, akkor olyanok is lesznek hidd el. Te dontod el fejben, ma jo napom lesz, hagyom, hogy kiakasszanak vagy leszarom és csinálom ami jól esik, egy idő után nem is fogd érteni, miért akadtal le bizonyos dolgokon. Én is hasonló cipőben vagyok, tudom nagyon nagyon nehéz mondani, de így lehet kilábalni ebből. Az alkohol meg.. Olykor az okozza a legtöbb problémát.. Komolyan annak(a pia) segítséget akarod elfogadni, aki a legtöbbet tud ártani? (MR. Pia). Nem gondolkoztal el azon, hogy talan a családod néhány tagja emiatt nez mas szemmel rád? Mert azt lássák, hogy nem jön ossze a tanulás, és vedelsz lany letedre? Nem leszolni akarlak, csak lehet bemeseled magadnak azt, hogy te nem érsz semmit egyedül, csupán eltévedtem. A rossz tényezőtől (a barátod) megkell szabadulni, csak lehúznak, nehéz de gondolj arra a másik párod is szeretted megis túl vagy már rajta, csak egy rossz emlék. Brian-t és Pétert ne mellőzd! És talán egy pszichológus aki kívülálló jobban megtudná érteni és rávilágítani dolgokra, titokban akar lemehetsz egyhez, nekem segitet sokmindenbol kilábalni. Remélem segítettem valamelyest! :)
2018. ápr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Felejtsd el a ,,motivációs trénerek" baromságait, csak idiótasággal tömnek. Olyan embereket kell találnod az életben, akik nem fognak elmenekülni tőled csak azért, mert benne vagy egy rossz periódusban. Ezek a hiénák pedig azt hirdetik, hogy a ,,negatív" embereket kerülni kell. Fenét, segítség kell nekik. Neked is. Valamiféle jó szakembert kellene kerítened, de ez sajnos nem könnyű feladat. A szerelmi életedhez annyit fűznék hozzá, hogy vedd észre a ,,jófiúkat" is, akkor lehet esélyed boldognak lenni. Igen, ő ,,unalmasabb" lesz, nem fogja tenni neked a macsót, de lelki megnyugvást egy ilyen srác mellett találhatsz. Ezt gondold át.
2018. ápr. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Te most konkrétan azt javasoltad neki, hogy keressn egy unalmas strébert. A "jó fiúk " miért csak unalmsak lehetnek? Neki nem jó fiú kell az Isten szerelemre, hanem egy férfi aki teszi a dolgát : óvja a nőt akit szeret, és támogassa mindenben. Ilyen egy kapcsolat, olykor mind két fél kerül mélypontra, de egyik emeli a másikat és fordítva. <támogatás > lehet még nem hallottál róla. Csak mert, eddig nem volt szerencséje, még találhat rendes férfit, nem kell lekotnie magat egy megturt ferfi mellett, sem magával szemben nem lenne tisztességes, sem pedig a férfival. Az "unalmas" férfival...
2018. ápr. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy ,,unalmas stréber" mellett lelkileg is jobban érezné magát. Gondolom, lejött, hogy magam is hasonló vagyok. Igazából azt csinál, amit akar, én csak egy kis porszem vagyok, az én véleményem nulla, de érdekes módon én nőt sosem láttam igazán boldognak ilyen hiperhatározott f**zagyerek mellett.
2018. ápr. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És ha megtanultál volna általános iskolában szöveget értelmezni, azért tettem idézőjelbe, mert nem én tartom magunkat unalmasnak, hanem a nők.
2018. ápr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az idéző jelt, sok felé képpen ertlezheto, okostojás. Akár a te gondolatod, másé vagy csak ép ironizalsz.
2018. ápr. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!