Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi idos volt a legidosebb...

Mennyi idos volt a legidosebb alkoholista, akirol hallottatok?

Figyelt kérdés

Noi alkoholistarol van szo, egesz eleteben ivott, tomenyet, nagy mennyisegben. Jelenleg 64 eves de fiatalabbnak, kisimultabbnak nez ki, mert sose dolgozott, mindig a kozeli csaladtagjaival tarttatta el, ill. szolgaltatta ki magat. Mondjuk a haziorvosa mar evekkel ezelott is azt mondta hogy a maja "rossz allapotban" van, de akut majbetegseg, majzsugor jeleit egyelore nem mutatja.


A viselkedesevel mind anyagilag, mind lelkileg tonkretette a csaladot. En mar szerencsere nem elek otthon, de szeretnem tudni, hogy a rokonaim mire szamithatnak? Elkepzelheto, hogy akar meg 10-20 evig ezt kell turnunk? Koszonom a valaszokat!



2018. máj. 4. 03:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Van, akit az alkohol meg a cigi konzervál. Nagyanyám 75 éves koráig élt ezen a két szeren.
2018. máj. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Még annyi, hogy kb. 20 éves kora óta iszik, a kezdetektől folyamatosan szét volt esve rossz személyes higiénia stb., olyan 35 éves kora óta nem teljesen szobatiszta. Kb. 10-15 éve nem ment el otthonról. (Az a családtag is megéri a pénzét, aki itatja.) Vannak több hónapig tartó tiszta időszakai, de az alkohol okozta elbutulás visszafordíthatatlannak tűnik. Ha elkezd inni, gyorsan szúrós pisiszagú lesz a bőr az egész testén, szóval igaza lehet a dokinak hogy a mája nem az igazi. Az ivást a gyomra is megsínylette, van egy hatalmas sérve, ami persze nagyon kényelmetlen neki, de ahogy utánaolvastam egy ilyennel egy egészséges ember nagyon sokszor évtizedekig elvan.


Az ilyen leírásnak megfelelő emberek meddig szoktak élni - már ha van egy balek család körülöttük, aki kiszolgálja őket? Köszi a válaszokat!

2018. máj. 4. 09:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Utcánkban pista bá. 80 éves az öreg cigi+alkohol 20 éves kora óta állítólag. Én még józanul nem láttam ebben az évezredben az biztos. Látszólag jó erőben van. Viszont ismerek rengeteg 30-40-50 évest akit el elvitt a máj-hasnyálmirigy,nylőcsőbevérzés valamelyike. Szerették nagyon. Most meg egy 28 éves srác sárgult be , a mája k.o 10 éve nyomja az alkoholt nagyon aktívan , xanax rivotrillal kombózva. Nincs túl sok nagypéntekje. Szóval vannak kivételek akik húzzák darabig de szerintem genetika , étkezés , szociális körülmények döntik el ki mennyit bír el így. Sajnos az alkohol tönkreteszi a környezetet is én már csak tudom. Üdv egy AA-s aki 268 napja józanodik .
2018. máj. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ui: Mint írtad vannak tiszta időszakai. Ilyenkor pihen a szervezete , szóval relatíve sokáig elhúzhatja ezt a játékot még.
2018. máj. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
egyik kórházban 51 éve súlyos alkoholkonzum, úgyis néz ki. (Y)
2018. máj. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!