Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Depressziós vagyok. Most mit...

Depressziós vagyok. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az utóbbi hónapokban ingerlékenyebb, fáradtabb, és zavartabb vagyok. A családsegítő mondta, hogy biztos, hogy depressziós vagyok, és el kell járnom egy pszichológushoz. Szerintetek egyszer visszatérek a normális kerékvágásba, mint régen? Gondot okozhat az életemben a depresszió?

2018. máj. 9. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Nem mindegy, hány éves vagy. Ha fiatal, akkor saját magamból kiindulva igen, ki lehet belőle lépni. De nemcsak pszichológussal, hanem pszichiáterrel is konzultálva. A depresszió kémiai elváltozás az agyban, ami gyógyszerrel kezelhető. Sokan depressziósnak gondolják magukat, ami egyáltalán nem az, vagy max. hetekig tartó letargia.

Mindenképpen vizsgáltasd ki magad, a saját érdekedben. Ami a tényleges depresszió, ahhoz mindkét orvos kell. Az egyik gyógyszeresen kezel, a másik beszélget veled. Utóbbi nem írhat fel gyógyszert. A depressziót egyelőre csak gyógyszeresen lehet kezelni pszichológus segítségével. Én már csak tudom. ://

2018. máj. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok
2018. máj. 9. 19:48
 3/3 anonim ***** válasza:
72%
A depressziót az elfojtások okozzák es a gyógyszer nem megoldás a problémákra. Szabadjára kell engedni az érzéseidet és ne nyomd el magadban!
2018. máj. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!