Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyerekek! Létszíves világítsat...

Gyerekek! Létszíves világítsatok föl! Hogy működik ez az egész edzés dolog?

Figyelt kérdés

Szóval nem igazán tiszta

1-2 dolog. Hogy, ha minden nap edzek akkor idővel fogyok vagy akkor is izmosodok közbe? Vagy, ha csak minden második nap edzek akkor is fogyok, de akkor jobban izmosodok? Vagy hogyan működik ez? És, hogy, ha például 1 nap edzés során annyira edzek a hasamra, hogy már fáj és a következő napon is edzek rá ugyan úgy akkor fogyok a hasamból?

Ha 1 testrészemre fogyni+izmosodni is szeretnék akkor milyen időközönként edzek rá? Az fogyókúrának minősül, ha egyébként egészségesen táplálkozom, de néha-néha beverek 1 túrórudit? Amúgy csak úgy lehet álomtestem, ha szigorúan betartom a fogyókúrát és rendesen edzek? Na, szerintem elég sok majdnem ugyanolyan dolgot felsoroltam, de légyszíves segítsetek nekem. Köszönöm előre!😘❤



2018. júl. 2. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem veszem sorba, de a először is tisztázni kell, h a fogyókúra és az életmód váltás teljesen más. A fogyókúra egy bizonyos időtől-egy bizonyos ideig tart, tehát befejeződik, míg az életmód váltás folyamatos, életed végéig odafigyelsz. Másodszor pedig ez nem úgy működik, h most akkor megvonom magamtól azt amit gondolok, vagy azt amit a neten írnak. Ez nem játék. 1 testrészemre fogyni... Ebből is látszik, h még semmit nem konyítasz a témához, ezért el se kezd. NINCS HELYBÉLI FOGYÁS. Edzés minden nap? mit fogsz? Nyilván ha nem vagy hozzászokva akkor teljesen kikészíted az izomzatodat, nem hagysz neki regenerálódást a fejlődéshez. Sajnos ez annyira összetett és bonyolult téma, h ezt képtelenség itt leírni. Jó lenne tudni továbbá a magasságodat, súlyodat és a korodat... Mit gondolsz egészséges táplálkozásnak? Kíváncsi lennék rá.

Ha komolyan gondolod, akkor mindenképpen szakemberhez fordulj, aki a saját szervezeted működésére állítja be a kaját.

2018. júl. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
15éves, 165 kg, 164 cm
2018. júl. 3. 01:15
 3/8 A kérdező kommentje:
Hogyan írjam össze magam az étrendem és az edzéstervem? Ha nem forduljatok szakértőhöz, mert a szüleim nem engedik. Meg ilyenekre ők nem költenének. :(
2018. júl. 3. 02:01
 4/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem kommentálom a szüleid felelősségi érzetét, mert nem az én jogom ítélkezni. Amikor nekem nem sikerült fogynom (bár csak 8kg-ról volt szó), akkor anyu rögtön orvoshoz akart vinni, h nincs e valami pajzsmirigy alulműködésem stb., ami miatt nem tudok fogyni... Szóval taps a szüleidnek, h kicsit sem érzik, h te már durván a veszélyes eset vagy.


Odafigyeléskor a legfontosabb, h a szénhidrátot került, legalábbis a fehérliszteseket. Ekkora súlynál nem ajánlom, h bármifèle mással helyettesítsd. Húsokból mehet bármi MÉRTÉKKEL! és SOK SOK zöldséggel. Bár mindenki ilyenkor a csibe, pulykahúst preferálná, szerintem felesleges csak ezen élnk. Rengetek testépítő ismerősöm megmondta, h hülyeség. Fogyáskor a szénhidrátra kell ügyelni, na meg a CUKOR!!! 0 cukor!!! Csak tiszta víz amiből 3-4l naponta mehet. Esetleg napi 1 bögre zöldtea serkenti az emésztést. Ennyi a titok. És persze a mozgás. Bocsánat, h folyton ezzel jövök, de a súlyod esetéb felesleges napi szinten edzést végezni. Mondjuk ha minden másnap elmennél egy tempós sétára, már az is remek kezdés és szoktatás a szervezetednek! Nem egyszerű és ne várd a csodát 1 héttől vagy 1 hónaptól!

2018. júl. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ESetleg írj privit és megpróbállak felvilágosítani erről jobban :)
2018. júl. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na jó, most mindenki meg fog kövezni, de csak 65 kg vagyok. Elírtam
2018. júl. 3. 17:25
 7/8 anonim válasza:

Nem mindegy :D

Ha még soha nem edzettél nagyon, akkor simán fogyhatsz és izmosodhatsz is egyszerre. De szerintem ezeket az “edzéseket” valamilyen kardióval is kombináld, nem csak azért, hogy gyorsabban fogyj, hanem hogy tényleg a foygókúra végén feszes legyél és “tónusos”. Persze, nem tudom mennyi idő alatt szeretnél lefogyni és mennyit, de ha gyorsan szeretnéd, akkor heti legalább négyszer mozogj valamit. Az edzés nyugodtan mehet kétnaponta, ha az elején több napig tartó izomlázad van, akkor addig hanyagold, amíg javarészt eltűnik.

Egen, az álomtesthez tényleg tenni kell :/ , de szerintem pikk-pakl összehozhatod, főleg, hogy ha a fogyókúra során kihagyod ezeket a “nyimnyamokat”, egy idő után, amikor már elégedetebb vagy magaddal, akkor persze beiktathatod, csak lassabb lesz a procedúra. Hogy ne legyél éhes, igyál sok vizet, illetve fekete-zöld teát, vagy kávét, persze csak édesítőszerrel, ha nem szereted cukor nélkül. Olvasgass a témában a neten: szálkásító diéta, kezdő edzéstervek, otthon elvégezhető gyakorlatok stb. Pár óra kutakodás és vágni fogsz mindent.

2018. júl. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7. Ne haragudj, de nem teljesen értek veled egyet 1-2 dologban. Mi az, h “ha gyorsan akarsz fogyni”? Nincs olyan, h gyors fogyás. Gyors fogyásal azt lehet elérni, h éhezik a szervezet és előbb-utóbb összezabál az ember mindent. Az egészséges fogyás ebben a 65 kg esetében, ami nem vészes, heti fél kg. Igen, kardio és súlyzós edzés, de mivel kezdő, ebben sem mindegy, h miből mennyit és a technika is nagyon fontos! Ezért szerintem, Kérdező, spórolj egy személyi edzőre mert komoly sérüléseket okozhatsz, ha vaktában neki kezdesz 0 tapasztalattal.

Meg ha izomlázad van, hanyagold pár napig... Na ez sem teljesen így van. Én már több mint 1 éve járok Crossfit-re (egyébként nagyon szép eredményt lehet elérni ezzel a sporttal, ha megfelelő edződ van, akkor veszélymentes), ami saját súly, súlyok és kardio edzés egyben, de még most is van, h másnap meghalok az izomláztól. Az izomlázra a legjobb ha szétmozgod. Nem lesz bajod tőle ha ráedzel, de óvatosabban kell.

2018. júl. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!