Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jogosan aggódom vagy nincs...

Jogosan aggódom vagy nincs okom rá?

Figyelt kérdés

A páromnál már párszor észrevettem izomrángást a karjában, de inkább csak az egyiknél. Ez utalhat skizofréniára? Ha tegyük fel, volt a családjában ilyen betegség (egyik nagyszülője).

És az, hogy nem tud aludni jól, vagy nem mindig, annak lehet köze hozzá?


Vagy ezek inkább stresszre utalnak?

Már 30on túl van, azt mondja, ha lenne valami baja, 30 éves koráig kellett volna kezdődjön, addigra már kiderült volna...



2018. júl. 13. 23:36
 1/5 A kérdező kommentje:
Mivel szeretem, ezért féltem már mindentől, de nem szeretném, hogy bármi ilyen komolyabb baja legyen.
2018. júl. 13. 23:37
 2/5 anonim ***** válasza:

Inkább szedjen multivitamint amiben van magnézium!


És nem kell stresszelni, nem kell túl komolyan venni az életet hiszen úgysem éljük túl! :D

2018. júl. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, a skizofréniának nem jellemző tünete az izomrángás.

Ha annyit látsz, hogy a barátod karján egy-két pillanatig jelentkező finom akaratlan rángás fut végig, mely csak egy-két izmot érint, akkor a fasciculatio jelenségével találkoztál. Általában teljesen ártalmatlan dolog.


A skizofrénia általában fiatalabb korban már jelentkezik, de a biztonságkedvért a barátod a cannabis származékokat kerülje messzire, azok csodálatosan elő tudják hozni az arra hajlamosaknál.

2018. júl. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Nem szeretném elveszíteni a barátom, meg féltem, mert nagyon szeretem...


A sok munkának lehet köze ezekhez? Például a rossz alváshoz és ehhez az izomrángáshoz? Nem mondanám, hogy sosem pihen, de szerintem pihenhetne sokkal többet is.

2018. júl. 13. 23:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát nézd, kedves kérdező, ezt így látatlanba nehéz megmondani. Ha nagyon aggódsz érte, akkor vetessetek le egy nagyrutin vérképet.


Továbbá a magnézium amit írt a korábbi válaszoló szintén jó ötlet.

2018. júl. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!