Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az normális, hogy a lelki...

Az normális, hogy a lelki fájdalomtól fizikailag fáj a szívem?

Figyelt kérdés
Volt pl tavaly egy "fiú" aki összejött mással, mert nem feküdtem le vele egyből, az a más meg igen, mégis jóban maradtunk. És ennek tudatában, annyira hiányzott hogy konkrétan fájt tőle a szívem. Aztán később mikor összevesztünk , akkor is volt hogy hiányzott de tudtam hogy nem állna velem szóba újra és ez miatt is fájt a szívem. Plusz mikor hallottam valami olyat, akkor is éles fájdalom futott át a szívemen, olyasmi mint egy villámcsapás. Mással is volt már ilyen? Csak szerintem függ össze ez esetben a lelki fájdalom a fizikaival? Lehet ennek bármilyen következménye?

2018. júl. 19. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem lehet ilyen, bár én nem emlékszem hogy nekem lett volna hasonló.

Viszont ha van máskor is ilyen, pl random élethelyzetbe, fordúlj orvoshoz. Add elő neki ezt, de sokan az emberi lélek létezését is tagadják, nem hogy fizikai fájdalmat okozzon.

2018. júl. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

A szív nem fájhat, hiszen nem rendelkezik fájdalomérzékelő receptorokkal. A körülötte elhelyezkedő izmok azonban fájhatnak, a lelki állapottal bizonyosan összefüggésben van. Ugye, sokszor érezzük, hogy ha idegesek, vagy netán lehangoltak vagyunk, mellkasi panaszok jelentkeznek, melyek(főként, ha a "beteg" nagyon rááll a témára, még talán be is képzel néhány tünetet) okozhatnak kellemetlen érzést. A villámcsapás-szerű érzés hirtelen rossz mozdulattól is jelentkezhetett, javaslom, ha máskor is előfordul, keressen fel kardiológus szakorvost. Figyelje a tüneteket, főként, ha visszatérnek forduljon orvoshoz. Jelen esetben lelki eredetűnek vélhetőek a panaszok zömei, azonban fontos megjegyeznie, hogy a mellkasi panaszokat nem hagyhatjuk figyelmen kívül. Inkább keressen fel orvost különösebb ok nélkül, minthogy utána nagyobb probléma adódjon. (Persze érdemes meggondolni, hogy rendelkezem-e akkora problémával, hogy fenntatartsam az alapvetően is nagy sort olyanokat hátráltatva, akik valós, komoly gonddal érkeznek a szakrendelésre.)

Üdv.

2018. aug. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Biztos nem fogok orvoshoz menni 😂 nem tartom fel a sort hatha megdoglok egyszer.
2018. aug. 7. 19:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Neked aztán roppant érdemes válaszolni... Az életfelfogásodon változtass..
2018. aug. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sokat ér, hasznos tanácsot.:)

Persze olyan könnyű ez.

2018. aug. 8. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!