Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyit jattoltok a kórházban...

Mennyit jattoltok a kórházban ha a szerettetek baj éri?

Figyelt kérdés

Azt írjátok le milyen időközönként, kinek, és mennyit.


Stroke, baleset ilyeneknél.



2018. júl. 21. 17:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Hülyeség.

"Jattal" nem tartod életbe a szerettedet!

Tavaly szept 27töl nov 26ig testvérem strokkal,fedezet nélkűl,maradandó agykárosodással a kórházba volt.

Életbe tartották ameddig tudták:'(.

Egy fillért nem jattoltunk,de nem is volt miből.

A személyzet és az orvosok mindent megtettek.

2018. júl. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
59%
20 ezer forintot tudtunk fizetni amikor öreganyámat műtötték.
2018. júl. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
1-2 hét bent lét után szoktunk 20-30ezret,attól függ milyen kezelést kapok.
2018. júl. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Semmit.
2018. júl. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Külföldön élek, itt feljelentenének érte. Édességet szoktunk vinni, vagy simán egy köszönő kartyat
2018. júl. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Metionin ***** válasza:
100%
Semmit. 2x voltam kórházban, egyszer elütött egy kocsi, törések, random vérrög a fejemben, stb., egyszer pedig hirtelen véreset kezdtem pisilni, kiderült hogy leállt az egyik vesém. Mindkét esetben tök jól elláttak anélkül hogy fizettem volna bármit is, igaz nem jópofiztak és nem jöttek oda dumálni de nem is ez a dolguk. Illetve egy csontból kivésős bölcsességfog műtétem volt hasonló paraméterekkel. Amúgy sem vagyunk orvoshoz/kórházba járósak, 2 éve apám eltörte a karját, szintén tök jó ellátást kapott anélkül hogy egy forintot fizetett volna.
2018. júl. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem adok, nem támogatom a hálapénz rendszert. Ha normálisak, akkor pénz nélkül is azok.
2018. júl. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
van fizetésük nem? amúgy énis külföldön vagyok UKban, hát ki is bsznák érte őket egyből ha el mernék fogadni.
2018. júl. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
28%
Minden nap visznek meleg ételt, segitenek tisztákodni. Nálunk a családban így szokás. Ha az adott illető nem tud menni, akkor más, de mindennap mennek.
2018. júl. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%

Én nagyon sokat voltam az utóbbi évben kórházban, szóval szüleimből kiindulva tudok beszélni...

Többször egymás után mentem befeküdni, és az utolsó napon mindig vittek a főorvosnak külföldi édességet, mert folyton, rendesen megvizsgált és látszott rajta, hogy nem szrta le a munkáját, minden gyerekkel az osztályon kedves volt. Az édességért is nagyon hálás volt.

Kiismerték anyumék idővel az ápolókat és a lelkesebbeknek, törődőbbeknek adtak 5000 vagy 10 000 Forintot. Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy mindig adtak nekik ennyit, ha szükséges volt bemennem a kórházba, hanem elszórva.


Nem, nem azért csinálták ezt szüleim, hogy úgymond megvásárolják a dolgozókat. Igen, az ápolók meg a főorvosok is kapnak fizetést, de szerintem semmi baj nincs azzal, ha valamilyen formában megháláljuk nekik a munkájukat. Nem láttam eddig olyan embert, aki ne örült volna egy kis jattnak...

Én is fogok adni hálapénzt, ha a gyerekem vagy egy szerettem kórházba fog kerülni és persze ha megtehetem.

Bocsi, amiért ilyen hosszún írtam le, de kicsit felidegesített, hogy néhány ember úgy beszél a hálapénzről, mint valami démoni teremtményről.

2018. júl. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!