Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha 17 évesen...

Mit csináljak ha 17 évesen kijött a fenekemen egy aranyér?

Figyelt kérdés
Nagyon félek mert még csak 17 éves vagyok és azt hallottam hogy ha valakinek aranyere nő akkor azt ki kell vágatni egy orvossal,ez most igaz vagy nem feltétlen muszűj kivágatni? :(
2018. júl. 26. 09:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell. Mekkora? Ki is lóg vagy csak belső?
2018. júl. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül a történettel. Az emberek nagy részének van élete során legalább egy "aranyeres eseménye".

Nem kell feltétlenül műteni. Menj el háziorvoshoz (Tudom, gáz, én is végigcsináltam huszonévesen). Első körben kapsz rá kenőcsöt, belső esetén esetleg kúpot. A tünetek elég gyorsan megszűnnek, (Fájdalom, vérzés ha van esetleg akkor pár nap alatt elmúlik a krémtől).

Az viszont igaz, hogy ha egyszer volt már akkor jobban oda kell figyelni arra, hogy lehetőleg ne legyen székrekedésed, hanem normál vagy inkább kicsit puhább legyen a székleted. Rostos étrend sok folyadék minden nap. Ha ezeket betartod akkor csak nagyon ritkán lesz vele gond.


A műtétre az esetek többségében nincs szükség. Ha a sebész úgy ítéli, hogy mégis, akkor egynaposban meg szokták csinálni "gyűrűzéses módszerrel". Rutin műtétnek számít.

2018. júl. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hát igazából picit kidudorodik,ha meg megnyomom,akkor belül nem érzem nagyon mélynek,eddig nem éreztem,szerintem egy éjszaka alatt jöhetett ki.
2018. júl. 26. 10:13
 4/15 A kérdező kommentje:
És egyenlőre nem is fáj,nem a végnyílásomnál van hanem magán a farbőrömön,ahova amikor leül az ember a legnagyobb nyomás megy,én úgy tudom hogy a sok üléstől is kialakulhat.
2018. júl. 26. 10:15
 5/15 A kérdező kommentje:
Komolyan nagyon félek mert én egyáltalán nem bírom a sebészeti beavatkozásokat,még egy injekciós tű is kikészít. :(
2018. júl. 26. 10:16
 6/15 A kérdező kommentje:
Első válaszoló hogy érted azt hogy ki is lóg?Az rosszabb eset?
2018. júl. 26. 10:22
 7/15 anonim ***** válasza:

Na várj, Ha nem a végbélnyílásodon van akkor az nem is biztos, hogy aranyér. Szőőőőt szerintem nem az.

Ha engem kérdezel ez alapján én azt mondanám, hogy csak egy begyulladt szőrtüszővel van dolgod. Pattanás? Az kijöhet egy éjszaka alatt. Az aranyér székeléskor jön ki nem magától.

Székeléskor fájdalom vagy vér van? Milyen messze van a végbélnyílástól?

2018. júl. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 szamo77db ***** válasza:
Pont ezt akartam kérdezni, hogy WC után az eü. papír szokott-e véres lenni. Ha igen, csak jó lenne orvoshoz menni. És akkor ő tudni fogja, mit kell csinálni.
2018. júl. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem szokott véres lenni

A végbélnyilástól egy olyan 5-6 centiméterre van de ekkora cucc még sose volt nekem.

2018. júl. 26. 11:05
 10/15 A kérdező kommentje:
És szinte nem is fáj,talán mintha egy picit érezném
2018. júl. 26. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!