Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A pánik, szorongás és hiperven...

A pánik, szorongás és hiperventilláció kéz a kézben járnak?

Figyelt kérdés

Mozgó járműkön szokott rám jönni ilyen teljesen megmagyarázhatatlan érzés. Izzadás, annyira teltségérzés, hogy azt hiszem hánynom kell. Szédülök, és az az érzésem van, hogy legjobb lenne valahol leszállnom és lesz majd ahogy lesz. De nem teszem meg, mert akkor hogy jutok be a munkahelyemre. Sok-sok éve van ez így már, de én eddig azt hittem, hogy a reflux-rekeszizomsérvem okozza a problémát. Azt tudom, hogy mikor kezdődött a buszokon, autókban, vonatokon való nem tudom, nevezzem félelemnek? Azt nem tudom, hogy mitől alakult ki. Amikor viszont közeledünk a buszmegálló felé szépen fokozatosan kb teljesen elmúlik az érzés. Annyi marad utána, hogy nagyon fáradt vagyok, főleg agyilag.


Evés közben is jön rám hasonló, rémes tud lenni. Nincs halálfélelmem, csak mérhetetlenül szédülök, izzadok, hányingerem van, sokszor meg olyan mintha az a falat étel megakadna a torkomon. Nem minden étkezésnél jön rám, leginkább akkor, amikor a család együtt eszik. Nem értem a dolgot.


Tegnap viszont véradáskor lettem rosszul. Lement 2 deci vér, de kértem a nővért, hogy döntsön hátra, mert nagyon rosszul érzem magam. Izzadtam, melegem volt, reszkettem, nagyon gyorsan szedtem a levegőt, továbbá iszonyatosan hányingerem volt. Próbáltak beszélni hozzám, legyeztek, az orvos nagyon nagyon kedves volt, de nem használt. Mondtam, hogy húzzák ki a tűt. A véradásos lapra azt írták rá, hogy hiperventillációm van.


Lehet jó lenne felkeresnem vele egy szakembert?


Köszönöm szépen a válaszokat!


2018. júl. 27. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Klasszikus szorongásos tüneteid vannak, érdemes orvosi segítséget kérni. A hiperventilláció ki tudja váltani a pánikot, és fordítva is, de nem törvényszerű.
2018. júl. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem soha nem volt hiperventillaciom, enelkul jelentkezett a panikroham, illetve a szorongas.
2018. júl. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. júl. 28. 08:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer volt pánikroham közben hiperventillációm, de a tüneteket együttvéve, előtte soha nem éreztem még rosszabb dolgot a világon. Akkor még fogalmam sem volt róla, hogy az pánikroham. Azt hittem meg fogok ott nyomban halni. Egyre szaporábban vettem a levegőt, és olyan nyomást éreztem a mellkasonban, mintha egy elefánt ráült volna. Zsibbadtak a karjaim, kapkodtam a levegőt, de mégis úgy éreztem hogy nem jutok elég levegőhöz. Kezdett elsötétülni a világ, ájulásközeli állapotba kerültem. Közben küzködtem az ellen, hogy ne ájuljak el, mert akkor úgy éreztem hogy meg fogok halni. Szóval én nagyon intenzíven éltem meg, és éltem úgymond túl. Még most sok évvel utána is nagyon rossz visszagondolni rá, és inkább el akarom felejteni. Közben nem értem, hogy egyesek miért dobálóznak ilyen lazán ezekkel a szavakkal, hogy pánikroham, meg hiperventilláció? Persze van aki sokkal enyhébb tünetekkel vészeli át, de nekem ez volt a legszörnyűbb dolog a világon ami történt velem. Voltak még pánikrohamaim, de ez az egy volt a legkegyetlenebb. Meg most már nagyon ritkán van rohamom, ami ki se tud bontakozni, és a hiperventillálást is tudom hogy kell megelőzni.
2022. nov. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!