Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg nem veheti vissza a...

Tényleg nem veheti vissza a patika a bontatlan popsikrémet, vagy csak nem akarja?

Figyelt kérdés
Unguentum boraxatum popsikrémet írt fel a gyerekorvos mindennapi használatra. A férjem ki is váltotta. Most lattam, amikor hazaértünk, hogy ez nem is sima popsikrém. Nem szeretném használni. Mivel elég drága volt, ezért felhívtam a patikát, de azt mondták, hogy semmit nem vesznek vissza, ami elhagyta a patika területét. Vagy ezt csak úgy mondták? Van ebben tapasztalatotok?
2018. aug. 3. 15:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most vettek vissza nutrilon tápszert, igaz én becseréltem másra, de lehet, hogy gyógyszertárban kevert krémet nem lehet visszavinni, érthető is lenne. Nem hiszem, hogy használnám, mi rögtön biola bio popsikrémet vettünk.
2018. aug. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó ez esetben nagy szívességet tettek neked, mert amúgy törvényileg nem lenne szabad visszavenni semmit. :S (gyógyszerekre más szabályok vonatkoznak mint pl ruhákra cipőkre)


Főleg vonalkódos termékeknél, elvileg nemsokára köteles lesz a patikus, lehúzni a gépen a kiadásnál, és az a vonalkód azonosítva lesz ahhoz a recepthez/kiadáshoz. Később ha még 1x megpróbálnák ugyanazt a vonalkódot lehúzni (tehát pl egy visszavétel után még 1x eladni másnak) a rendszer le is tiltaná patika meg fizetheti a büntit.


Ez az egyedi dobozazonosító rendszer még nem kötelező, de jogszabályban tiltva van bármilyen patikából kiment gyógyszer visszavétele, ha bontott ha nem. (Kivétel nyilván szakmai/minőségi hiba/ országos szinten visszavont gyógyszerek)

2018. aug. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem is vettek már vissza gyógyszert, hasonló okból, hogy hoppá ez mégsem nekünk való. Persze bontatlanul.


Ezek szerint csak jó fej volt a gyógyszerészünk. Mondjuk az nem receptre felírt volt, talán ez is benne van a pakliban, csak cetlire lett lefirkantva, mint ajánlott.


Egyébként, ha ilyen gond van, én biztos nem telefonálgattam volna. Még ha jó fej is valaki, és szabály ellenére/kiskaput kihasználva segít, azt biztos nem telefonos morgolódásra fogja megtenni. Fel kellett volna kerekedni a férjednek, és visszamenni - sokszor személyesen sokkal készségesebbek.

(Persze, ha szigorúak, akkor lehet, hogy akkor is ugyanez lett volna a vége, de sose tudni.)

2018. aug. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
12 én elhiszem neked, de nem ebbe a gyógyszertárba szoktunk járni, így nem tudom miért tenne szívességet nekünk, lehet, hogy egyszerűen csak lazábbak.
2018. aug. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!