Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire biztos, hogy az...

Mennyire biztos, hogy az embert legalább egyszer műteni kell az élete során?

Figyelt kérdés
Ismertek olyat, akit élete végéig egyáltalán nem műtöttek meg? Vagy maximum csak időskorában az utolsó éveiben?

2018. aug. 18. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én családomban nem jellemző a műtét. Én legalábbis úgy tudom, hogy én vagyok az első akit műteni kellett több alkalommal.
2018. aug. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem még soha, de hogy most a közeljövőben az 100 %.
2018. aug. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Édesapám 67 éves koráig nem volt beteg, soha nem volt betegállományban. A rákövetkező 15 évben 2-szer volt műtéte.
2018. aug. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Én mindig azt hittem hogy engem sosem kell majd műteni, meg féltem is. Aztán a végén 20 évesen műtöttek először.


Amúgy szerintem ritka az hogy valakit sosem kelljen műteni egész élete alatt. (amúgy szerintem egy foghúzás is műtétek számít:))

2018. aug. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy mindenkit műteni kell legalább 1x. Vannak bizonyos kórképek, amik nagyon gyakoriak és elengedhetetlen a műtét az esetükben: vakbélgyulladás, epekő, vesekő, hasi sérv, ilyesmik.

Időskorban már komplikáltabb dolgok miatt szoktak valakit műteni sokszor, daganat miatt, szívműtét, de ezek mind olyan dolgok, amik egyébként odafigyeléssel elkerülhetőek.

2018. aug. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"szerintem egy foghúzás is műtétek számít"


Na igen, egyáltalán mit nevezünk műtétnek? Pl. egy anyajegy levételét is? Vagy csak azt, ami altatásban történik? Tehát akkor a mandulakivételt nem? Szóval egyáltalán miről beszélünk?

2018. szept. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Arra gondolok műtét alatt, amit alapból altatásban végeznek el és kórházban. Tudom hogy mandulaműtétet lehet kérni altatás nélkül is, de alapból ott is altatni szoktak.
2018. szept. 8. 20:52
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja, és a műtőben, ez nagyon fontos és kimaradt!
2018. szept. 8. 20:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Mamámat soha nem műtötték, pedig 85 évet élt
2019. jan. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!