Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az egész életem egy ekkora...

Az egész életem egy ekkora szenvedés lesz?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi bajom van, de nem bírok korán kelni. Ez nem csak annyi, hogy álmos vagyok, hanem rosszul vagyok egesz nap (de főleg délelőtt),ha 10 előtt fel kell kelnem. Délelőtt 4 óra alvástól jobban érzem magam, mint éjjel 8 órától. Mióta az eszemet tudom ez van. Ég a gyomrom, fáj, folyamatosan korog, de enni nem bírok, olyan hányingerem van ( ha magambaerőltetek valamit akkor is ugyanúgy korog a hasam, nem az, amikor éhes vagyok, hanem teljesen más érzés). Szédülök is, a fejem is fáj, ég és könnyezik a szemem. Délutánra egy fokkal jobb szokott lenni, este már egész elviselhető.

Emiatt már az érettségit is estin csináltam, mert nem bírtam. Az egyetemet is levelezőn. Eddig délután dolgoztam,de most már jobb allaslehetosegek is vannak,több fizetésért viszont az allando délelőttös. Meg amúgy is szeretnék délelőtt dolgozni, mert amikor délutános vagyok semmire nincs időm, mivel délelőtt alszok, este meg már este van. Amikor már nem akarom a páromat takaritassal zavarni, ( neha esetleg főzök) inkább bebújok mellé én is az ágyba. Ez a másik ok, hogy ha nem felvaltva dolgoznank akkor sokkal többet tudnánk együtt lenni. Amit mindketten igenyelnenk illetve babát is tervezünk akkor pedig mindenkeppen kellenek majd a delutanok, mivel szinte sose látnám a gyereket mert éjjel alszik, délelőtt meg oviba/suliba lenne.

A kérdésem az, hogy van valami megoldás erre vagy mindig így fogom érezni magam?

Délelőtt, mintha egy teljesen más (használhatatlan) ember lennék... Deutanoskent fizikailag jól erzem magam, de lelkileg nagyon nem, mikor tudom,hogy a párom már otthon van és együtt lehetnenk, de nekem még csak akkor kezdődött a műszak. A másik a pénz, hogy így kevesebbet keresek (bár megélünk, de ugyan annyi munkával lehetne több is) a harmadik a gyerek téma.


2018. aug. 19. 13:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden nap azonos időben való lefekvés és felkelés nem segít?

Melatonin nem segít?

Milyen típusú alvó vagy, mikor esne legjobban lefeküdni?

Nem szoktál időnként sokáig fentmaradni, nem fekszel rendszertelen időpontokban?

2018. aug. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igazából először rendszert kell vinned az életedbe.

Ha folyamatos 2-3 hét után sem javul ez a dolog(addig kőkeményen betartani!!!) szóval reggel 6-7-kor kellsz ébresztővel ha kell és este 10-kor pedig alszol. Nem mást csinálsz, hanem alszol. Max forgolódsz az ágyban de nem csinálsz mást (se telefon, se tv)

Illetve napközben sincs alvás, bármennyire is csábító. Ha nem érzed eléggé fáradtnak magad egy reggel 6-7 órai kelés esetén, délutáni szunyóka nélkül, akkor sport is segíthet vagy bármilyen fizikai munka.


Ha ez a rendszer nem működik, akkor jöhet egy jó alapos orvosi vizsgálat. Lehetséges, hogy valamilyen betegség/hiány okozza ezeket a tüneteket.

Nem szabad annyival megelégedni, hogy egy felületes vérképet kér a háziorvos.. mindent nézzen meg.


Ha az orvosi vizsgálat is kiesik, akkor pedig egy szakembert kell keresni, pszichológust. (Többet is kipróbálhatsz, amíg nem találsz egy olyat, akivel közös nevezőn vagytok, érti a problémáid és látod, hogy használ). Mivel az is előfordulhat, hogy valamilyen trauma miatt van ez.


Amúgy sokan vannak úgy, hogy este vannak elemükben, sokkal energikusabbak akkor. Azonban a gyomorégés, folyamatos gyomorkorgás, hányinger nem szokványos. Főleg nem akkor ha ez csak a reggeli órákra korlátozódik.

Étrendet is megkéne nézni, allergiákat..

2018. aug. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Volt olyan, hogy rendszeresen korán kellett kelnem és akkor este le is feküdtem időben, el is tudtam aludni, de ha nem kenyszeritem rá magam, akkor hajnalig fent vagyok és délig alszok vagy ha szabadnapos vagyok akkor még tovább.

Gondolkodtam, hogy orvoshoz megyek, de mindig area gondoltam, hogy ha valami bajom van az nem csak reggelre korlatozodna. De el fogok menni kivizsgaltatni magam.

2018. aug. 19. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!