Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a franc lehet a bajom?

Mi a franc lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Kb. egy-két hónapja kezdődtek a tüneteim. Először csak általános fáradtság és kedvtelenség volt jellemző, majd szépen lassan egyre több bajom lett. A lábfejem egyfolytában jéghideg, lilás-kék bármennyire meleg van, a fejem és homlokom nagyon fáj de a legidegesítőbb hogy egész testre kiterjedően rángatóznak az izmaim, a lábam meg mintha "zúgna". Most már egy hete képtelen vagyok aludni, állandóan ideges és feszült vagyok minden oka nélkül. Furcsa érzelem kitöréseim és hangulatingadozásaim vannak, semmire sincs erőm, egész nap csak fekszem. Úgy érzem a memóriám is nagyon megromlott, sokszor a legalapabb szavak sem jutnak eszembe. Nagyon frusztráló!

Elmentem belgyógyászhoz, a vérképem semmi különöset nemmutatott ki, vitaminhiányom nincsen, tovább még nem jutottam.


Abban reménykedek hogy valaki akinek hasonló problémái voltak/vannak esetleg tud valami tanácsot vagy ötletet mondani, hogy mi a fene lehet ez, esetleg hogy lehet kezelni.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm! (19/L)



2018. aug. 31. 04:28
 1/6 anonim ***** válasza:

A vérnyomásod jó?

És a sztressz nem sok?

2018. aug. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem ez magnéziumhiánynak hangzik. Próbáld ki a Béres magnéziumot, most már van 375mg-os változata is, hátha attól rendeződik. Nekem migrénes fejfájásra javasolta a neurológus, azóta nagyon ritkán fáj a fejem.
2018. aug. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A vérnyomásom nagyon ingadozó, de általában alacsonyabb. Tegnap 87/50 volt 110 pulzussal, most reggel pedig 111/82 58 pulzussal, de most nagyon rosszul is vagyok, szédülök, hányingerem van...

Nem élek egy nagyon stresszes életet, nem igazán vagyok az az idegeskedős típus, ezért sem értem hogy mi történik most.

2018. aug. 31. 11:08
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

#2 : Én is magnézium hiányra gondoltam, ezért most szedek egy Diasporal nevű étrend-kiegészítőt 400mg magnéziummal, de nem nagyon segít.

2018. aug. 31. 11:13
 5/6 LieLie válasza:
dettó ugyanez volt, egy évig! orvostól orvosig járva nem találtak semmit, aztán végül részben a magnézium oldotta meg a problémát, először tabletta majd a krém, ami hatásosabb mert bőrön keresztül felszívódva kikerüli az emésztőrendszert. Ami azért fontos mert ha pl glutén vagy egyéb dologra érzékeny vagy, akkor a bélbolyhok "összezárnak" s sok ásványi anyagot többek között a Mg-t nem szívjak fel. Aztán jött a lelki takarítás: Én a remegést s a lábhidegséget a jövőtől való félelemnek és leragadásnak is betudtam. A kétségek közötti passzív szenvedés helyett döntéseket hoztam: Újabb esélyt adtam valakinek, aki megbántott. Végleg lezártam valakivel aki többszörösen megbántott. A döntések megvilágítják a jövőt. A remegés és a hidegség ritkán még most is visszatér stressz hatására, fontos a tudatosítás, javaslom h vezess egy naplót, hogy tudd mikor erősebb, mikor gyengül milyen hatás váltja ki (23L)
2018. dec. 8. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ, mindenképpen kipróbálom a krémet! Sokat segítettél, és többet mondtál mint eddig bármelyik orvos akinél voltam. 😊

Még mindig fennállnak a tüneteim, habár most már "csak" periódusokban.

Remélem te véglegesen és teljesen rendbe jöttél!

2018. dec. 9. 00:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!