Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a franc bajom van?

Mi a franc bajom van?

Figyelt kérdés
Volt egy trauma az életemben amikor viszonylag közel kerültem a halálhoz. Azóta rettegek tőle. Viszonylag sokszor gondolok rá, de ez miatt marcangolom is magam. Nagyon leírom magamat a félelmeim miatt önmagam előtt, nincs önbizalmam, nem mozdulok ki itthonról, ülök a gép előtt, a szüleim már kivannak rajtam akadva. Nincs barátnőm sem már nagyon régóta. Képtelen vagyok elhinni, hogy igenis, egy jó képességű ember vagyok. Pedig meglenne mindenem hozzá. Jóképű vagyok (ezt lányok mondták, nem én találtam ki), erős fizikumom van, jó tanulmányi eredményeim voltak mindig (nemsokára diplomázok), de ha a tükörbe kell néznem egyszerűen hányingerem van. Nem tetszik a külsőm, pedig már 6 éve rendszeresen sportolok (többnyire testépítés). Sokszor amikor valaki szemébe kell néznem kicsinek érzem magam, és félek. Pontot akarok tenni mostmár ennek a kálváriának a végére, mert egyszerűen unom, hogy egy senki vagyok!
2011. júl. 31. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem erre nem itt kéne választ keresned. Olyan sok jó szakember van,aki direkt fiatalokra van specializálódva.Szerintem ha így meg vagy ijedve fel kéne keresnetek egy pszichológust a SZÜLEIDDEL. Ne ijesztgesd őket....Hagyd őket,hadd segítsenek.28 l
2011. júl. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

el kell dönteni magadban, hogy ennyi. hogy igenis vagy valaki, hogy újból megtalálod magad. nagyon nehéz, átérzem. de muszáj. mert enélkül soha nem lesz egy szemernyi önbizalmad sem.

sok sikert!


(nem hinném, hogy szakorvosra van szükséged, hiszen magadtól rájöttél hogy mi a bajod.)


17L

2011. júl. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az,hogy magától rájött, hogy mi a baja, még nem azt jelenti, hogy nem kéne igénybevenni szakember segítségét. Mert lehet rájött mitől van, de megoldani nem képes. Én is hasonló helyzetben vagyok, alábecsülöm magam, hipochonder vagyok, mindentől félek, szorongok. Azt is tudom, hogy ez akkor alakult ki, amikor 14 évesen imádott édesapám a szemem előtt halt meg. Küzdök, de tudom, hogy egyedül nehéz megoldani, lehet nekem is egyszerűbb lenne pszichológushoz menni. Egyáltalán nem ciki. A kérdés írójának is ezt ajánlom. Esetleg önsegítő/önfejlesztő könyvek.
2011. júl. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, rendesek vagytok. Az elsőnek igaza van, hogy nem itt kell megoldani, viszont kérdezni még akkor kérdezek amikor akarok.
2011. júl. 31. 13:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek miatt a gondolatok miatt nem kell szégyenkezned! Akkor szégyeld és utáld magad ha lopsz,csalsz,hazudsz bűnözöl, vagy olyat cselekszel amit nem kellene,és méghozzá tudatosan!Hasonló cipőben járok mint te,csak engem nem ért trauma(legalábbis ugy tudom)

Én pszichológushoz fordultam,nagyon sokat segített, a halál félelmemmel kapcsban pedig azt mondta,hogy mindennap csináljak, vigyek végbe valamit!(nem kell itt most mindig nagydologra gondolni,csak pl.ami boldoggá tesz,de lássam,hogy vmit véghez vittem!)

Szvl fordulj pszichológushoz,ami igaz hogy nem olcsó,de megtérül az ára!Tapasztalatból mondom.

Sok sikert,fel a fejjel!Az irottak alapján látszik hogy okos vagy,tanult, és sportos. Már csak a lelki gátakat kell leküzdeni,de azokat minnél hamarabb,mert minnél hamarabb elkezded,annál könnyebb a gyógyulást,ez köztudott! Még 1x sok sikert és ne add fel,HAJRÁ!

2011. júl. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. júl. 31. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!