Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha úgy érzem,...

Mit tegyek, ha úgy érzem, hogy semmi kontrollom nincs az alvásom felett?

Figyelt kérdés

Bizonyos helyzetekben nem érzem magam egyáltalán fáradtnak, aztán viszont kiderül, hogy igenis az voltam. Így nem nagyon tudok rendesen aludni, mindig rosszkor jön rám a fáradtság. Kávénak eddig még sohasem éreztem "felpörgető" hatását, másmilyet sem. Elaludni pedig ha tudatosan szeretnék időben, nem nagyon megy.


Ha van bárkinek tapasztalata, ötlete, hogy ezen hogyan lehet javítani, azt előre is nagyon köszönöm!



2018. szept. 18. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Kávé, energiaital felejtős.

Ha nem megy az alvás akkor ne az legyen hogy "megnézem még ezt", "elolvasom még azt" hanem inkább szellőztess ki, fordítsd meg a takaród esetleg keress valami nyugtató zenét.

Alakíts ki egy esti rutint.

Feküdj le ugyan abban az időpontban.

Fáraszd le magad nap közben fizikailag (pl sport) és mentálisan (pl kártyajáték, sodoku stb).

2018. szept. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, próbálkozom vele :)
2018. szept. 19. 22:55
 3/3 Némethh_ válasza:

Én azt javaslom, hogy mindig 9 órával a felkelés előtt (elejinte még 9,5 pl. 7kor kelsz lefekszel legkésőbb fél 10 kor) behunyod a szemed, imádkozol utána nem gondolsz semmire és elalszol kb 2 perc alatt


Remélem tudtam segíteni

2019. szept. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!