Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egy otthon levő anya...

Ha egy otthon levő anya tartósan kórházba kerül és nincs családtag, aki segítene, mit tehet a férj?

Figyelt kérdés

Milyen állami segítség jár annak a családnak, ahol két pici gyerekkel (1 és 3 évesek) otthon levő anya pl. súlyos mentális betegséggel kórházba kerül bizonytalan ideig (de előreláthatólag hónapokig).


Mi történik ilyenkor a gyerekekkel, ki látja el őket azonnal? Családtag egyik szülő részéről sincs, aki be tudna ugrani. Gondolom a dolgozó férj marad otthon, aki napokon belül elveszítheti a munkahelyét, ezáltal még nagyobb bajba kerülve.


Mi ilyen esetben Magyarországon az eljárás?


Én vagyok a férj, külföldön kerültem ebbe a helyzetbe, és úgy tudtam megoldani, hogy a külföldi fizetésemtől meg tudok fizetni feketén egy magyarországról idehozott bébiszittert, aki tudja helyettesíteni feleségem, amíg ő jobban nem lesz. Minden otthon töltött időm a gyerekekkel töltöm, velük alszom, stb. hogy minél kevesebbet sérüljenek. Magyarországon élve mit tehetnék ilyen helyzetben?


2018. szept. 21. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben ugyanaz a helyzet, min bármelyik egyedülálló szülö esetében!

Neked még elönyöd van, mert te legalább meg tudsz fizetni valamilyen segítséget, de a MO-on élök többségének erre semmi esélye sincs.

2018. szept. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az utcánkban meghalt egy anyuka és apa egyedül maradt a 3 év körüli gyerekkel.

Nem beszéltünk részletekbe menően, de az biztos, hogy járt hozzájuk egy hivatalos "segítő" nő. Hogy honnan lehet kérni nem tudom, hogy mennyibe kerül, mennyi időre azt sem, mert közben apa összejött a "segítővel" és most mindenki happy. 😊

Gondolom az önkormányzatnál, oviban, bölcsiben tudnak segíteni, hova kell ilyenkor fordulni.

2018. szept. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hospice szolgáltatás.
2018. szept. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mivel a kicsi még csak egy éves,így itthon gyeden vagy gyesen van vele az egyik szülő.Ha eddig az anya vette igénybe,akkor az apa átveheti tőle,és otthon marad.
2018. szept. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ma 17:49-es: az apa külföldön dolgozik!
2018. szept. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kérdés az volt,Magyarországon mi az eljárás.Ha ők kint élnek,akkor az egész kérdés értelmetlen.
2018. szept. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!