Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elalszom mély álmomba, és...

Elalszom mély álmomba, és felriadok, olyan érzést érzek, mintha megijedtem volna és gyorsan dobog a szívem. Mi lehet ez? :/ mit vegyek be? :/

Figyelt kérdés
2018. okt. 28. 01:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

szerintem valami hülyeséget álmodhattál. pont ez volt velem is tegnap este. elaludtam, makd felriadtam, a szívem gyorsan vert és ijedt voltam. csak én pont emlékeztem arra hogy éppen álmodtam és álmomban is megrémültem. és erre riadtam fel. nem mindenki emlékszik az álmaira, van hogy egyszerűen csak felriad de az az álom hatása.

de küldjétek nyugodtan orvoshoz szerencsétlent ezzel is :D

én nem csodálom amúgy hogy már az orvosok kedvtelenül végzik a munkájukat, ha itt mindenki megfogadta a tanácsokat és elment orvoshoz amikor éppen tejet ivott savanyú uborkára és tünetei voltak :D

2018. okt. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
De hisz alig hogy már álmomban voltam és mindjárt felriadtam. Én eléggé hypochonder vagyok, és állandóan ra gondolok arra. Pl a szédülés is így kezdődött, állandóan ra gondoltam és rosszabb volt. De este most jó hogy már álomba merültem és arra kelek fel, hogy megijedtem, de semmit nem álmodtam, másodpercek voltak, hogy álomban voltam. Aztán bevettem a Royal jellyt és fel óra múlva kb elaludtam. Nem történik meg velem ez nagyon gyakran.
2018. okt. 28. 08:33
 13/26 anonim ***** válasza:

az ember másodpercek alatt bele tud kerülni abba a fázisba amikor álmodik. de mondom pont ugyanez volt velem. lehunytam a szemem és alig telt el idő emlékszem hogy láttam egy fazekat ami majdnem felrobbant a meleg víztől :D és erre riadtam fel. ennyi volt au egész. ez volt az álom. egy fazék ami majdnem felrobban :D és mindez másodpercek múlva attól hogy becsuktam a szemem.

a hipochonderség pont ilyen. észreveszel magadon egy tünetet, majd azt figyeled egész álló nap, ebből következik hogy sokkal gyakoribbnak is látod, mintha egész nap nem foglalkoznál vele.

2018. okt. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

08:38

Pontosan így van ahogy mondod, hogy észreveszek egy tünetet, és állandóan azon fog járni az agyam, hogy mitől is lehet ez valójában. Ha nem foglalkozom ezzel, hogy mindig megijedek, akkor “nyugodt napom van”. Ezt a “nyugodt napot” azért teszem zárójelbe, mert mindig előjön valamilyen probléma, ami végett töröm az agyam, és nem leszek nyugodt addig, míg ki nem derítem, hogy mitől ez van.


Félek, hogy mi bajom lehet attól, hogy nem tudtam elaludni. 23:30 tol már az ágyban voltam. Egész 3:00-ig fent voltam. Aztán nézem a mobilomon, hogy 2:00 és a faliórán mutatja, hogy 3:00. Nézem mi b*szik nekem, aztán eszembe jött, hogy most éjjel van az óra állítás. 23:30 kor bevettem sedatif PC-t és aztán 2:00-3:00 kor Royal jellyt. Ettől elaludtam hála a jó Istennek. Nyugodt napom volt, igazán nem stresszeltem magam semmin. Az a legnagyobb problémám, hogy lefekvés előtt sokat jár az agyam, megijedek, nem is tudom, hogy mitől.


Voltak olyan napjaim, hogy mizéria szédülésem volt. Ez tisztára tönkre tett engem idegileg. Elmentem a háziorvosomhoz, és magas volt a vérnyomás: 160/90 jobb kéz, és 150/90 ball kéz. Kiírt MAGNOSOLV granatum tablettát, amit szedek is. Vérnyomást otthon nem mérem, mert fobiam van attól, inkább elmegyek a háziorvosomhoz megmérettetni. Kiírt EKG kivizsgálásra, most pénteken fogok menni. Lefekvés előtt nyugodt vagyok, csak akkor kap el a pánikroham, amikor felriadok azonnal pár msp múlva. Tegnap vagy tegnapelőtt is ez történt velem, de aztán elaludtam végül, és ki voltam aludva.


Anyukám azt mondta, hogy nincs semmi bajom, hogy el kell foglalnom magam, mert állandóan otthon vagyok, nyomom a telefont, nincs kivel kommunikáljak, nincsenek barátok, se barátnő, nehéz ez így. Se suliba nincs kedvem menni, munka meg aligha van munka, lehet ettől is, hogy ilyen panaszaim vannak?

2018. okt. 28. 10:59
 15/26 anonim ***** válasza:

abszolút ettől vannak ilyen panaszaid, miközben az ég világon semmi bajod sincsen. egyszerűen unatkozol. ezt jól tükrözi az is amit írtál hogy ha előjön vmi tünet akkor teljesen rákattansz és próbálod kideríteni mi is az. egy normális életet élő embernek ilyenkre se ideje se kedve nincsen, hogy minden apróságon törje a fejét egész nap és a googlet olvassa, hogy vajon mitől hullhatott ki eggyel több hajszála a napi normalishoz képest.

neked baromira el kéne foglalnod magadat vmivel mert kizárólag az unalmas életmódod az ami ezeket produkálja

2018. okt. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
A szüleim is ezt mondják. Valahol kell változtatnom, mert ez így tovább nem mehet, és szerintem sem ez így tovább nem mehet. De most gondoljatok bele, se barátok, se barátnő, kinek mondjam el mi a problémám vagy hogy mi bánt? Anyukám komoly műtéten ment át, és harcolt, és itt van. Én meg jóformán feladom, mert minden egyszerre jött: barátság tönkrement, kapcsolatok nem sikerülnek, egyszóval magamba vagyok zárkózva ami piszokul nem jó. És már nem bírom. Jobb lenne melóba elmenni? Mert amióta otthon vagyon az már 2 hét, állandóan csak pihenek, tv nézek, netezek, eszem, iszok, ez van egész nap, nap mint nap. Nem dumálok senkivel, csak a problémámmal vagyok elfoglalva. Ha nem is gondolok arra ra, hogy az éjjel felriadok, de akkor is felriadok ha nem gondolok ra. Eléggé hypochonder vagyok, nagyon is. Vérvétel jó. Szerinted hol kezdjek változni? Unalmas napjaim vannak.
2018. okt. 28. 11:52
 17/26 anonim ***** válasza:

hány éves vagy?

van szakmád? mért vagy otthon?

2018. okt. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
20 éves, fiú. Adminisztráció - könyvelő a szakmám. Utolsó érettségi év, egyáltalán nem tanulok. Miért vagyon otthon? Nincs mit csinálnom. Mindig csak saját magammal vagyok elfoglalva.
2018. okt. 28. 12:50
 19/26 anonim ***** válasza:
ha van szakmád javaslom menj el dolgozni. az eltereli a figyelmedet ezekről a dolgokról és még jövedelmed is lesz amit elkölthetsz pl vmi használt autóra ami minden hónapban tönkre fog menni és majd izgulhatsz az ő tüneteiért és nem a sajátjaidért :D
2018. okt. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Ez lenne a legjobb. Csak tudod félek, hogy mi bajom lehet, hogy az éjjel nehezen aludtam el
2018. okt. 28. 13:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!