Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha öngyilkos...

Mit tegyek ha öngyilkos gondolataim vannak?

Figyelt kérdés

Sok minden történt velem az életem során.( Elváltak a szüleim, családi erőszak, különböző betegségek és szexuális zaklatás...) Nem szeretek róluk beszélni, de néha megteszem, hisz mindenki azt mondja ha beszélünk róla könnyebb. De én egyre rosszabbul érzem magam.. Nem tudom, hogy mit tegyek... lelkileg teljesen összetörtem már...

18L



2018. nov. 7. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Hívd ezt a számot 116-123, ingyenes és névtelenül is hívható.
2018. nov. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
78%

Szia!

Keress fel egy szakembert,hidd el jó lesz vele beszélgetni. És élj! Ne akarj meghalni,gondolj bele más mennyit küzd azért,hogy élhessen egy betegség miatt. Legyenek céljaid, légy sikeres, legyenek barátaid. Hidd el az élet szép! :)

2018. nov. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Mindenképp beszélj egy szakemberrel, rengeteget segíthet, tud tanácsot adni és segíteni.


Kitartást!

2018. nov. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Gratulálok annak a verébnek,aki 0-ra pontozott.
2018. nov. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Tudom hogy most itt nem, de egyébként mindenki károk össze - vissza hogy a depresszió mennyire a gyenge emberek betegsége, meg hogy az elkényesztetett emberek lesznek depressziósak, vagy például hogy akinek van dolga annak nincs ideje depresszióra. Ezek a dolgok állnak a leg -távolabb a valóságtól és az is baromság hogy ez olyan betegség lenne ami megváltozott fiziológiai okok (agyi változások, stb) miatt van. Az agyunk amúgy is folyamatosan változik...



Senki sem tudja megérteni a depressziós embereket, még ha azt hiszi hogy igen, akkor sem, csak az aki már volt depressziós, esetleg most is az.



Persze hogy megváltozik az agyuk vlamennyire és feledékenyebbek, figyelmetlenebbek, stb. Ez szerintem természetes egy olyan embernél aki annyit szenvedett hogy már feladta, elege van az életből és mindenből.



Lehet hogy egy kívülállónak úgy tűnik nem szenvedett vagy nincs oka panaszra, de senki nem tudhatja mi történt a másikkal és az hogyan érintette őt legbelül.



Antidepresszánsokat és semmiképpen nem szndék, senkinek a javaslatára és a pszichológus is valószínűleg csak azt próbálja meg ráderőltetni ahogy ő látja a helyzetet, amúgy meg valószínűleg végig unja az egésszet és leszarja. Ha szerencséd van olyan pszichológust fogsz ki aki vlamennyire már tapasztalta a saját bőrén. Amúgy meg ha csak meghallgat mert ezért fizetsz, már az is segíthet ha kiadod magadból, kibeszéled magadból... A pszichológus meg megpróbál majd olyan irányba terelni gondolkodás tekintetében, hogy ne foglalkozz semmivel és ne gondolkodj túl sokat.....

2018. dec. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az pedig hogy öngyilkod gondolataid vannak lég furán hangzik, bár tudom hogy érted. A gondolataid nem maguktól vannak. Helyesebben úgy lenne "manapság sokat gondolok arra hogy öngyilkos leszek". Lehet hogy a hangulatod miatt gondolod így, de attól még nem maguktól vannak, hanem te gondolod.
2018. dec. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!