Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Volt egy nagyon komoly,...

Volt egy nagyon komoly, életveszélyes műtétem nemrég, ami után nagyon megszenvedtem a felépülést is. Az normális, hogy sokszor gondolok arra, hogy mennyit szenvedtem, küzdöttem? Lelkileg is nagyon megviselt.

Figyelt kérdés
Vajon el fog múlni ez az érzés idővel? Sokmindent átértékelek azóta, már szinte minden mindegy, mert a lényeg hogy élek.
2018. nov. 9. 05:13
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Igen, önsajnálatnak hívják.
2018. nov. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Ismered a 'félig üres - félig tele borosüveg' esetet?

.

Tőled függ, mennyi idővel múlik el, amit leírtál.

Ha belemélyedsz az önsajnálatba, mentálisan is kihathat (negatívan) rád!

2018. nov. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez nem önsajnálat, hanem a gyors vizsgálatok, és műtét után utólag tudatosult bennem, és rémisztett meg, hogy mi is történhetett volna. Sajnos nem könnyű feldolgozni egy áttétes rák diagnózist.
2018. nov. 9. 08:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy az önsajnálattal baj van, szükség van rá, csak ebből ki kell lépni és élni kell tovább az életet, nem ennek a fogságában élni.
2018. nov. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Persze, de azért nem ez jellemez, mert előtte is akármennyire is féltem, összeszedtem minden bátorságom, és álltam elébe, ezen is túl leszek talán idővel. Elfoglalom magam, élem az életem, csak néha bennem van ez az érzés, hogy bárhogy alakulhatott volna, és szerencse hogy még élhetek. Még eszembe jut, hogy mennyire nehezen lettem jobban, nagyon kikészített fizikailag és lelkileg is ez az egész.
2018. nov. 9. 10:31
 6/6 anonim ***** válasza:

"mi is történhetett volna"

Amíg ezen agyalsz, addig mind' mélyebbre süllyedsz az önsajnálatba.

A 'történhetett volna' azt jelenti: nem történt meg.

2018. nov. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!