Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha párom apja...

Mit tegyek ha párom apja olyan makacs hogy nem akarja bevenni a gyógyszerét?

Figyelt kérdés
A páromhoz költöztem kb 3 hónapja egyenlőre ideiglenesen úgy élünk,hogy egyik szobába miketten alszunk a másikban a párom apukája. Ő már 71 éves és a napokban kiderült hogy tüdőtágulata van amit a sok cigaretta okozott úgyanis 18 éves kora óta szívja a mai napig. Az orvos inhalátort írt fel neki, de nem hajlandó használni pedig nagyon csúnyán köhög. Egy betegség nem játék és az időskorát is figyelembe veszem, hiába szépen kérem nem hajlandó rá. Kedden vissza kell mennie az orvoshoz annak meg mit mondjak? Hogy nem vette be meg hisztizet? Sajnos ez nincs tablettába csak a szájába kell fújni. Mit tehetnék? Páromra se hallgat sőt rám se. Magamat hibáztatom mindenért.

2019. jan. 13. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
Semmi közöd hozzá.
2019. jan. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
23%
Nem kell erőszakoskodni, és nem kell mások terheit a válladra venni. Önálló, felnőtt ember, aki egyedül felelős a tetteiért. Attól, hogy mártírkodsz, nem fog megváltozni.
2019. jan. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%

No, mondhatom, "hasznos" tanácsokat kaptál... :-(


jómagam is tüdőproblémával küzdök, nekem is írt fel az orvos. Megmondom őszintén, eleinte én is idegenkedtem tőle. Tudod miért? Mert nem igazán tudtam, hogy kell használni, nem akartam "nyűglődni" vele.

Az a helyzet, hogy meg kell tanulni a használatát:

1 lépés: mély levegőt beszív

2.- kifúj minden levegőt

3.- ismételten beszívni a levegőt és eközben "belőni" az inhalátort - illetve a benne lévő folyadékot, párát, ki minek hívja - hogy a levegővétellel lemenjen a gyógyhatású annyag is.

4.- kb. 5 másodpercig bent kell tartani, utána lehet megint levegőt venni.


Az a helyzet, hogy ezt meg kell tanulni.

Ha rendszeresen használja, utána jobban lesz, könnyebben kap levegőt.


Azt tudod csinálni, hogy amikor mentek az orvoshoz, akkor elmondod az orvosnak, hogy nem használja és megmondod, hogy biztosan azért, mert nem tudja, hogy kell. Így Őt is "felmented" és az orvost meg megkérheted, hogy tanítsa meg neki.

Hátha ez hatásos lesz .... :-)

2019. jan. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Látom, sok itt a "segítőkész" ember, a 3-as, részletes válasz lehúzva 0-ára :-(


Csak mondom, hogy az egyik válaszadó olyant írt, hogy az már törölve is lett.


Oké, hogy felnőtt ember a párja apja és nem lehet "erőltetni" a dolgot, de úgy tűnik, a kérdező még nem oly lelketlen, mint itt néhányan és segíteni akar az apósán. Én meg a kérdezőnek.

És rohadtul nem éredekel, hogy emiatt lehúztatok - akkor is örülök, hogy leírtam azt, hogyan kell használni.


Lehet, valakinek még jól jön az elkövetkezendő időkben :-)

2019. jan. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!