Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni? Valamit...

Tudnátok segíteni? Valamit nemtudok feldolgozni és rentettően fáj

Figyelt kérdés

Apámnak daganat van a tüdejében és azt mondták hogy a legjobb esetben is csak 10 éve van hátra. Szóval most nagyon magam alatt vagyok. Középiskolás vagyok (9.)és ez most van egy tesom aki még csak 6.-os. Nagyon félek hogy ha ő nem lesz akkor mi lesz. Nagyon szeretem és bármit megtennék azért hogy tovább éljen.

10 év max ez nagyon kevés idő.

Csak sírok egy folytában magamban. Egyszerűen nem bírom feldolgozni. Úgy voltam vele hogy szép az élet meg minden erre ez most szétrombolt lelkileg...:(



2019. febr. 2. 17:34
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Pénteken fog kiderülni elvileg minden.

Már vettek mintát a daganatból.

Őszintén reméljük hogy minden a lehető legjobb lesz. (Jóindulatú daganat legyen)

2019. febr. 2. 22:50
 12/23 A kérdező kommentje:
Körülbelül mennyi időbe fog kerülni? hogy ezt feldolgozzam hogy már csak 10 éve van hátra. Egésznap ezen jár az eszem. Nincs étvágyam és semmihez sincs kedvem.
2019. febr. 3. 09:22
 13/23 anonim ***** válasza:

Hát ha így folytatod sok idő fog kelleni.

Fejezd be!

Ne mondogasd, hogy már csak 10 év. Mondtam, már temeted. Ne csináld. Még itt van, most itt van, most foglalkozz vele, most öleled meg, most beszélgess vele. Ha azt látja, hogy erős vagy, az neki is erőd ad. 15 éves vagy. Még gyerek, de már nem vagy kicsi.


Most mintát vettek a daganatból. Ezt elküldik egy másik orvosnak, aki megnézi a szövetet. Nagyon sok múlik azon, hogy milyen sejtes daganat. Ez alapján az onkológus elindít egy kezelést. Aztán figyelik, hogy reagál rá. Igazából ezek a tényezők határozzák meg, hogy mennyi ideje van.


Ha úgy érzed nem megy a feldolgozás, keress pszichológust. Iskolában nincs? Érthető, hogy nehéz megbirkózni ezzel a hírrel, ezért vannak a szakemberek, hogy segítsenek.

2019. febr. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Suliban nincs de van egy pap akivel lehet beszélgetni négyszemközt és akár a diák óráról is kimehet.

De nem fogok elmenni hozzá. Mindent anyával és apával beszélek meg.

2019. febr. 3. 11:35
 15/23 anonim ***** válasza:
Ha nincs áttét, nagyon jó esélyei vannak apukádnak.
2019. febr. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Nekem apa azt mondta hogy az orvok szerint szó sincs áttétről.
2019. febr. 3. 12:50
 17/23 A kérdező kommentje:
Tudom mondjátok hogy ne gondoljak rá és még apa is azt mondja hogy ne legyek szomorú de nagyon nehéz. Most még jól van de lehet nem sokára nem. Félek!
2019. febr. 3. 13:22
 18/23 A kérdező kommentje:
Szerintetek beszéljek róla pár osztálytársamnak? Úgy vagyok vele hogy előttük nem beszélek a saját magánéletemről. Elöttük nem szeretem magam sajnáltatni és úgy is elsírnám magam
2019. febr. 3. 13:40
 19/23 A kérdező kommentje:

Apa most olyan dolgokat eszik illetve fog majd venni ami jó a daganat ellen.

Ez mennyiben fog segíteni?

2019. febr. 3. 17:04
 20/23 anonim válasza:
100%
Hosszú folyamat lesz és neked más dolgod nem lesz, mint amieddig volt. Szeresd és állj ott, mikor megkérnek rá. Éld tovább az életed, apud sem szeretné,hogy máshogy nézzetek rá és másképp viselkedjetek. Fel a fejjel. A hit majd segít és a szeretet 😘
2019. febr. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!