Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pszichológushoz kéne fordulnom?

Pszichológushoz kéne fordulnom?

Figyelt kérdés

A munkám illetve az új beosztásom(éjszakás recepciós vagyok 14 órában melózom havi 250 óra körül)miatt teljesen tönkrementek az alvási szokásaim..

Régebben szedtem frontint, xanaxot, rivotrilt, minden ilyesmit.

Akkor elég durván függő lettem ezektől a szerektől, pár hónap után olyan agyilag zokni lettem tőle, hogy volt hogy még arra se emlékeztem, hogy mi a teljes nevem..

2 éve már nem szedem.

Most, hogy éjszakánként dolgozom nagyon nehezen alszom, van hogy 3 nap alatt 4 óra alvás sikerül összvissz...

Ezért orvosi javallatra újra elkezdtem szedni a frontint.

0,5öset kaptam,1 szem nem hat.

Növeltem az adagot folyamatosan, most ahhoz, hogy el tudjak aludni legalább 5 szem kell.

Mikor felébredek teljesen "zombi" üzemmód, nem is nagyon vagyok tudatomnál.

A rémálmok illetve a hallucinációk nemrég kezdődtek el csak.

Pl alszok éppen és felkelek, hogy megy a tv, megkérem a párom, kapcsolja ki.

Utána visszaalszom.

Ébredés után, azt mondja ez nem is történt meg, semmi ilyesmi nem volt.

Beszélek álmomban, arról álmodok, hogy hogyan ölném meg a főnököm illetve, agresszív álmaim vannak.

Mit tehetnék?

Sajnos a munkahelyemet nem hagyhatom ott, most kezdtem, most költöztem új lakásba, alig tudom fizetni ezt is egyedül, szükségem van az állásra de kezdek egyre jobban megőrülni.

A régebbi gondolataim újra felszínre jöttek, hogy nem akarok beilleszkedni a társadalomba, nem akarok ezek között az emberek között élni, nincs értelme a mókuskeréknek...

Hiányzik az, mikor még komolyabban drogoztam sajnos még 5-6 éve.

Nem láttam ilyen tisztán az egész szar világot, az életet aminek semmi értelme sincs, amiben dgy csepp öröm nincs.



2019. febr. 19. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Az oké, hogy éjszaka dolgozol de ha kifárasztod magad akkor fogsz tudni aludni. Sportolj valamit fáraszd ki magad és úgy fogsz aludni mint a bunda!
2019. febr. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy ennek ellenére mindig faradt vagyok, nehezemre esik akár csak egy boltbamenetel is pedig itt van a sarkon.

Éjszaka csak fekszem, álmos vagyok, kimerült, a költözés után pakolok minden nap munka után, hazajöttem után, elmentem futni, intézkedni de egyszerűen éjszaka órákig fekszem a sötétben és nem tudok elaludni...

2019. febr. 19. 08:40
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem bármennyire is kilátástalannak tűnik, váltani kell, szerintem a bioritmusod úgy van beállva, hogy (nem meglepő módon) éjszaka tudsz mélyen aludni, napközben pedig nem.

A nem mély, pihentető alvásra utalnak az álmok is, mert ha valaki mélyen alszik (alvás legmélyebb fázisa, ami a legpihentetőbb is), ott már nincsenek álmok, csak a kevésbé mély stádiumokban, melyek nem annyira pihentetőek.

Ismét függő leszel a gyógyszertől és egyre több kell majd belőle... :-(

Kérdésed elején írtad:

"Régebben szedtem frontint, xanaxot,..."

E kettő ugyanazt a gyógyszert takarja (Alprazolam hatóanyag), csak két néven forgalmazzák, de ugyanarról van szó.

Meg lehet próbálni sportolást, nem tudom mennyire segítene, alapvetően a szervezet, az egész bioritmus sajnos nem a napközbeni mély alvásra van beállva.

Meg lehet próbálni azt is, hogy teljes sötétség legyen a hálószobában (semmi se világítson, kis fény se legyen), hátha jobban segítene.

Melatonin-t is meg lehet próbálni, hátha segítene.

2019. febr. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valamint az éjszakai alvást az is lehetetlenné teheti, ha rendszertelen az alvások ideje (lefekvés-felkelés mindig más-más időpontokban történik), hiába van éjszaka, ekkor is lehetetlen lehet az alvás.
2019. febr. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az éjszakai meló még sok normális, egészséges embert is megborít, nemhogy egy gyógyszerfüggő, lelki beteget.


Sürgősen válts munkát, mert tönkremész bele!

2019. febr. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Keress gyorsan nappali munkahelyet, én is azt mondom. Ebbe bele fogsz betegedni, akkor sem lesz jobb a helyzeted.
2019. febr. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Neked csak egy normális munkahely kell, aktív házasélettel, nem pszichológus.
2019. febr. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez így nem maradhat, belepusztulsz! Nem igaz, hogy nincs nappali munkahely! Persze, hogy depressziós vagy, ha nem alszol! Le kell szoknod a gyógyszerről, mert ha most nem, akkor soha! Súlyos állapotban vagy!
2019. márc. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!