Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez mitől van? Van megoldás?

Ez mitől van? Van megoldás?

Figyelt kérdés

Az a problémám sajnos, hogy sokszor van székrekedésem. Ez részben összefügghet táplálkozással is de olyan is volt, hogy mindkét nap ugyanazt vagy nagyon hasonlót ettem és egyik nap mentem rendesen a wc-re, másik nap szenvedni kellett.

A kérdésem másik fele: az mitől van, hogy a lelki állapotomon is múlik? Például volt amikor teljesen nyugodt voltam, akkor mentem wc-re normálisan. Olyan is volt, hogy reggel éreztem, hogy kellene, de nem jött semmi, aztán nap közben valami idegesség hatására igen. De még az se mindegy milyen fajta idegesség, mert párszor mikor valami kíváncsisággal, jó érzéssel teli idegesség volt, akkor hirtelen mennem kellett, mikor meg szimplán aggasztott valami, székrekedésem volt.



2019. febr. 24. 08:34
 1/3 A kérdező kommentje:

Különben volt, hogy minden nap volt székletem, aztán egy nap nem de olyan is volt, hogy napokig nem volt székletem (szerintem volt inger csak nem lett eredmény) és aztán igen.


Szóval mitől van nekem ez a változás,váltakozás, ez a gyakoriság? És miért függ össze az idegességgel, lelki állapottal?

2019. febr. 24. 08:36
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha ideges vagy, az inkább hasmenést szokott okozni. Folyadék? Iszol rendesen? Mozgás?
2019. febr. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az idegesség esetében nem figyeltem meg székrekedést, hanem akkor meg mennem kell a wc-re, de nem úgy hogy sokszor egymás után, hanem egyszer. Akkor sikerül az, ami székrekedésnél nem sikerült.

Bár azt is megfigyeltem, hogy például mikor ünnepek voltak, valahogy viszonylag nyugodt voltam, semmi stressz nem volt, akkor meg nem is volt székrekedésem.


Az lehet, hogy több folyadék kellene, de szerintem mikor több folyadékot ittam sem változott.

2019. febr. 24. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!