Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Túlzottan pronál a lábam,...

Túlzottan pronál a lábam, vagy ez még az elfogadható kategóriába tartozik?

Figyelt kérdés

[link]


Futócípőt szeretnék venni, de nem tudom eldönteni, hogy normál vagy befelé dőlő lábra való cipőt vegyek.



2019. máj. 10. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vészes. Viszont ha elmész egy szaküzletbe, pl: Maratonman, vagy Spuri, ingyen diagnosztikával megnézik h milyen a lábad, és elédraknak kb 5-10 fajta cipőt.

Vásárolni nem kötelező. Szerintem érdemes elsőnek egy ilyenre elmenni.


Egyébként utána meg mindenképp kényelmesség alapon válassz. Azt érezned kell, hogy melyikben esik legjobban a futás.


Ha jól emlékszem, egyszer azt olvastam valahol, hogy elenyésző azoknak a száma, akiknek "normál" típusú a lába - sokkal inkább pronál. Mégis van, aki normál cipőben fut, mert úgy kényelmes neki.


Ha X km használat után pedig fájdalmaid vannak, akkor cipőcsere :)


Nálam pl. 5-600 km felett elkezd mindenféle bajom lenni futás közben. Itt fáj-ott fáj. Párom simán 1000 km-ig bírja egy cipővel.

Ez is egyéni.

2019. máj. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)


Azt hiszem Spuri van is itt helyben, holnap felkeresem őket.

Valóban sokan hordanak normál cipőt azok közül akiknek elvileg nem az kéne és senkitől nem is hallottam még panaszt. Lehet csak én parázom túl, mert gerincferdülésem van, lúdtalpam stb. és ezért szeretnék ennyire a legmegfelelőbbre menni.

2019. máj. 14. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!