Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék többet aludni?

Hogyan tudnék többet aludni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy hétköznap egyszerűen nem marad 5 óránál többem alvásra, pedig nem csinálok semmi extrát. Ez pedig eléggé kikészít. Ezeket csinálom:


- Évközben járok egyetemre, egy elég nehéz szakra, amit igyekszem komolyan venni. Ilyenkor nyáron meg dolgozom (40 órában).

- Járok edzeni, általában heti 5x 2 órát (öltözéssel-utazással együtt 3). De erre szükségem is van, mivel hízásra erősen hajlamos vagyok, és a közérzetem sem lenne jó nélküle.

- Szeretek olvasni, minden nap szoktam egy fél órát szakítani rá.

- A házimunkát sem hanyagolom el. Hétvégente főzni is szoktam.

- Utazással eltöltött idő kb. napi 2 óra, ami szerintem átlagos (itt Budapesten).


És kb. ennyi. Nincs gyerekem. Nem dolgozok egyetem mellett. Csak egy szakot végzek, míg néhány ismerősöm

párhuzamosan végez többet is. Az átlaghoz képest még könnyen is tanulok, a többieket látva nekem kb. feleannyi idő felkészülnöm (5-ös szintre) egy ZH-ra/vizsgára, mint nekik. És még házimunkából is akad, amelyre nem marad időm, pl. vasalás. Ja, és filmeket, sorozatokat is csak hétvégén nézek max.

Szóval nem teljesen értem mit csinálok "rosszul".


(A témaválasztás lehet, hogy nem tökéletes, de egyszerűen nem találtam megfelelőbb kategóriát. Végül is az alvás egy egészségügyi dolog.)



2019. júl. 13. 16:09
 1/1 anonim válasza:

Hidd el, ezzel sokan küzdenek! Muszáj változtatni mert hosszútávon neked lesz rossz.


Feküdj le hamarabb este , 9-10 körül. Lefekvés előtt csinálj vmi nyugtató dolgot vagy igyál egy nyugtató hatású teát. Lefekvés előtt 1-2 órával már ne számítógépezz vagy mobilozz. Próbálj időt spórolni: pl buszon/vonaton tanulj vagy olvass. Így otthon kevesebb lesz.


Ha ezeket betartod még akkor sem biztos h sokkal jobb lesz. Vannak bagoly és pacsirta típusok. Azt vettem észre hogy aki bagoly típus az egyszerűen úgy van bekódolva hogy délután - este legyen aktív...Ezzel szemben van a pacsirta aki már este 8kor fetreng az álmosságtól, cserébe reggel 6kor már szívesen elmenne futni.


Jah és persze mindanyiunknak van egy ismerőse akinek végtelen energiája van és azon morfondírozunk h mivel mehet ennek a szervezete mert sosem fáradt. Lésőn fekszik, korán kel de mindig egy energiabomba. :D

2019. júl. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!