Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Milyen betegseg az izomsorvadas?

Milyen betegseg az izomsorvadas?

Figyelt kérdés
2010. júl. 14. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Kellemetlen és sokszor halálos.

A Duchenne-féle izomdystrophia már gyermekkorban tolószékbe kényszeríti a pácienst, és a várható élettartam 20 év körül mozog.

Ennek enyhébb fajtája a Becker-féle izomdystrophia.


Mindkettőt a disztrofin nevű génben bekövetkezett mutációk okozzák.

De vannak még más, még ritkább izomsorvadással járó betegségek is, innentől a Google a barátod.

2010. júl. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egy ismerosomnek a lababa lett izomsorvadasa,50 eve koruli.Nem tudom,mivel jar ez,mi lesz vele,egyelore sok lepcsozest ajanlottak neki.De erdekelne,hogy mi lesz ennek a vegkimetele.
2010. júl. 14. 21:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor nem egy betegségről beszélünk. Az a baj, hogy köznapi értelemben az "izomsorvadást" sok mindenre használják. Kezdve attól, hogy nem mozgatja a lábát (mert pl. eltört), egészen a polymiositis-ig sok minden lehet.

Én a genetikai betegségekre asszociáltam a kifejezésből, de jó eséllyel az ismerősödnek nem ez van.

2010. júl. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!