Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Baromság a sok alvás?

Baromság a sok alvás?

Figyelt kérdés
14/F vagyok. Általában 11-12 körül szoktam este lefeküdni(néha 1-ig is fent vagyok, tv műsortól, filmtől függően). Kb. 10-ig szeretek aludni(vagy tovább), de anyum mindig felkelt előtte, mert szerinte nem kell ilyen sokáig aludni, felesleges stb.(érzem, hogy kellene még alvás) De a többi barátom meg akár délig elalszanak délig, zaklatás nélkül. Egyébként hallottam olyat is, hogy ebben a korban sokáig alszik a gyerek, mert kell növekedéshez, fejlődéshez. Ez mennyire igaz? Szerintetek anyumnak van igaza és tényleg sokáig alszok? Illetve hagynia kéne? Már nagyon zavar, hogy álmomban egyszerűen beront a szobámba és felkelt...
2010. júl. 16. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Hát én délután 4ig is szoktam aludni, mert nappal olyan meleg van, elnyom nincs kedvem semmihez, inkább este vagyok fent meg hajnalban, mikor jó hűvös van. Sztem mond meg neki, hogy már elég nagy vagy, ne rontson be rád a szobába, mert neked is kell egy kis intim zug ahol csak magad lehetsz. Vagy legalább kopogjon.
2010. júl. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

"Egyébként hallottam olyat is, hogy ebben a korban sokáig alszik a gyerek, mert kell növekedéshez, fejlődéshez."

ez a csecsemőkre igaz:))


am tényleg van ilyen, de szerintem ha csinálsz egy rendes napi időbeosztás- 8-9 körül kelsz, 11 magaságában fekszel, napközben kellemesen kifárasztod magad, akkor át lehet állni.


Hogy baromság-e, ez ebben a formában nem igaz. Inkább felesleges, mert elszúrod az egész napod és semmire se lesz időd:)

2010. júl. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon fontos az alvás a szervezet számára. Különösen a te korodban. Alvás közben termelődik a növekedési hormon, tehát ezért.

Amúgy meg a melegben többet alszanak az emberek.

Szünidő van, tessék sokat aludni, pihenni, hogy kipihent legyél mire elkezdődik a suli.:)


Amúgy a legegészségesebb dolog az, hogy korábban feküdjünk le(este 8), és korábban keljünk fel.(6-7óra)

Ez az ember igazi biológiai életritmusa, hiszen az ember kezdettől fogva korán feküdt-korán kelt, a naphoz viszonyítva.

Sajnos ezt már alig tudjuk betartani (mert pl este megy egy jó film, vagy munka, stb)de a lényeg, hogy aludj eleget. 10-11 órát alszol, szerintem ez nagyon jó.

2010. júl. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én 10 körül, legkésőbb fél 11-kor le szoktam feküdni, és reggel 6-7 körül magamtól kelek fel...
2010. júl. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
80%

Szerintem semmi kivetnivaló nincs azzal, hogy későn fekszel, korán kelsz. Én is már volt olyan, hogy lefeküdtem hajnalban fél 4kor, és délután 5kor keltem ki az ágyból..:D

részemről is volt anyámnak olyan időszaka, hogy felkeltett, de a fal fele fordultam és aludtam tovább..szóval.. Nem baromság.. Ha te így látod jónak akkor hajrá..:D

2010. júl. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Reggel sokkal "jobbakat" lehet aludni, mint este, én is ráhúzok, ha csak tehetem.

Az lehet, hogy felébredés után 10 perccel az ember friss, de 10 másodperccel még éppen ellenkezőleg és ezt jól ki is használom. Nincs is annál jobb, mikor az ember konstatálja, hogy 7 óra 8 perc van és nem kell lesni azt a fránya órát, mert kelni kell: fal felé fordulás és ezerrel sunyás tovább.

2010. júl. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

én is sokat aludtam ebben a korban...anyukádnak hagynia kéne hogy aludj sokat szerintem, az én anyám szerencsére hagyott aludni csak délben ébresztett fel hogy menjek ebédelni, néha 2óráig is aludtam délután :) :)

- most már nem tudok annyit aludni sajnos...- vissza sírom azokat az időket. Most már 7-8 órakor max felkelek magamtól :-( - nem tudok már aludni annyit sajnos. - 20/F

2010. júl. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!