Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Vizelés utáni vizelési inger?

Vizelés utáni vizelési inger?

Figyelt kérdés

Olyan 4-5 napja kezdődött, hogy vizelés után megmarad az inger, ami miatt elviselhetetlenek a napjaim. Éjszakánként sem nagyon tudok emiatt aludni.


Egy csöppet talán nehezebb megindítani a pisilési folyamatot, de már az is lehet, hogy ezt bebeszélem magamnak.

A vizelet tiszta, átlátszó (sokat iszok), nem véres vagy gennyes (látszólag). Nem is büdös. Fájdalmat egyáltalán nem érzek. A kellemetlen érzés az alhasamban és a péniszem végén marad meg, hogy még kellene pisilnem, meg mintha még "lenne benne".


Tegnap voltam orvosnál, nem csinált tesztet, csak kiírt egy adag Fosfomycin-t (Monural, másnéven), ami egy egy adagos antibiotikum.

Kérdezte, hogy voltam-e hidegben, szexeltem-e védekezés nélkül, esetleg ütöttem-e be a péniszem vagy maradt-e el annak rendes higiéniája, de semmi ilyen nem történt.


Tegnap este 7kor vettem be a Monuralt, éhgyomorra, és természetesen nem igazán jártam többet WC-re.

Azóta majdnem eltelt 24 óra, azonban eddig semmi hatását nem érzem.


Most voltam WC-n, és jelenleg is úgy írok, hogy kínoz az inger. Az orvos azt mondta, ha hétfőig nem múlik, akkor urológiára küld, de én kicsit fiatalnak érzem magam ahhoz, hogy olyan eredetű dolgokkal kelljen már is bajlódnom.


Jó lenne, ha csütörtökig minden rendeződne, mert akkor jön haza barátnőm németből, de csak egy hétre, gondolom nem kell részletezni..


Valami ötlet?


21/F



2019. dec. 21. 17:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Írtam privát :)
2022. febr. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
11, nekem is írhatnál! :)
2022. nov. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nekem is most, kész katasztrófa ez az egész, mi lett végül? Nektek elmúlt utolsók, ha igen hogy?
2022. dec. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Bár a posztom már 5 éves, mai napig jönnek róla privát üzenetek, azonban mivel kb. fél évente lépek ide be, sosem írok időben választ a kérdésekre. Ezért adnék egy amolyan "update" jellegűt itt alább, 5 évvel később!


A leggyakoribb kérdés, hogy kiderült-e mi a probléma, és mi segített?


A PROBLÉMA/DIAGNÓZIS:


Igen, kiderült. Urológián krónikus prosztatagyulladást állapítottak meg, kórokozót azonban nem találtak a vizelettenyésztés során. Ezért kijelentették, hogy esélyesen nem fertőzés okozza, tehát további kivizsgálást nem rendeltek el (MAI FEJJEL TALÁN EZ NAGYON NAGY HIBA VOLT!), szimplán felírták a proxelan kúpot, és tanácsokat adtak:

-ne egyek csípőset, fűszereset,

-ne igyak alkoholt,

-ne üljek sokat,

-sose lépjek nemi aktusba védekezés nélkül (mert egy gyulladt prosztata sokkal könnyebben fertőződik meg, akár patogén baktériumoktól is).


Továbbá elmondták, hogy ez sosem fog véglegesen meggyógyulni, hullámzóan lesz néha jobb, de mindig jelen lesz, tehát a fentebbi tanácsokat "életfogytig" be kell tartani..


HOGY ALAKULTAM:


Az első ~1 év szörnyű volt. A fentebbi tünetek, minden nap, folyamatosan, csillapíthatatlanul. A kúpot használtam, ami kellemetlen is volt, illetve utána tilos fingani, ezt előre leírom azoknak, akiknek majd ezt írják fel. :D

Néha voltak ténylegesen jó hetek, akár egy hónap is, de aztán fokozatosan mindig minden visszatért. Aztán ismét volt jó időszak, megint rossz. Váltakozott.


Az első évben (kivéve a diagnózist követő első héten) megfogadtam azt, hogy kerülöm a csípős/fűszeres kajákat és az alkoholt. Idővel beletörődtem, hogy sosem fog rendbejönni ez a dolog, így nem érdekelt többé, "visszaestem".


Az ülést is próbáltam kerülni, de na, gyerekkorom óta "hárdkór gémer" vagyok, tehát a napi 10+ órás üldögélés kikerülhetetlen volt.


Védekezni az esetek 95%-ban védekeztem aktusok közben, mert mindig bíztam, hogy egészséges az illető, akivel összefekszem, és igazából nem is éreztem negatív hatását ennek sosem.


Egy idő után annyira hozzászoktam ehhez az egészhez, hogy aztán szinte fel sem tűnt, hogy 2-3 év szenvedés után teljesen megszűnt minden panaszom.


---


Pár évig élvezhettem is a "normális" életet, egészen 2023 augusztusáig.


Ebben a hónapban sajnos minden tünet visszatért, sokkal komolyabban, és mégrosszabb: ezúttal több baktérium is kitenyészett a vizeletből. Eddig 4 különféle antibiotikumot szedtem rá, jelenleg egy 8 hetes xorimax+augmentin kombó végén járok, eddig semmi nem változott.

Erről, a tüneteimről, stb.. órákig tudnék rinyálni, de sajnos ez más téma.

jan. 8. 15:38
 15/19 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy leírtad a tapasztalataid!!


Majd írj, hogy mi a fejlemény a továbbiakban.


Magánba vagy államiba jársz amúgy?


Jobbulást addig is!!!

jan. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Időnként, ha lesz fejlemény, írok majd lehet.

---


Annak idején államiban jártam.

---


A mostani problémával is elmentem államiba, de kb. vizsgálat nélkül azt mondták, hogy chlamidyám vagy kankóm van, kiírtak egy gyógyszert, ami persze nem hozott eredményt, félrekezeltek.

Utána megint adtak egy antibiotikumot, meg egy kenőcsöt a külső dolgokra, ami megint csak nem hatott.

Csak ezután küldtek el vizelettenyésztésre. E. coli és Enterococcus faecalis tenyészett ki.

Jelenleg egy magán infektológus "kezel", illetve most egy újabb vizsgálat végett el fogok menni magán urológiára.

Siralmas a helyzet. :D

jan. 9. 15:23
 17/19 anonim ***** válasza:
Ez undorító! Hogy írhatnak fel tényésztés nélkül chlamidyára vagy kankóra bármit is?!
jan. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Sajnos nekem is ugyanaz.. Most felerősödött ráadásul, pedig az utóbbi hónapokban jobb voolt.. Voltam többször sima vizelettenyésztésen és mindig negatív volt... Az urológus mindig hülyének nézett, hogy tiszta a vizeletem, de jó, leveszi.. Csakhogy megnyugodjak. De hát sose sikerült megnyugodni, ha a panaszok mindig vannak... Most ráadásul szex közben is 1-1,5 órás aktus alatt 2x biztos ki kell mennem, mert nyomó érzés van a hólyagomban. Nem nagy, de pont annyi, hogy zavar. És ez éjszaka is megvan. Lefekvés előtt pisi, aztán fekszem és érzem, hogy mintha kicsit kellene. Rohadt zavaró... :( Nem tudom már, hogy mitévő legyek... Neked hogy alakul?
jan. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Téged milyen tenyésztésre küldtek? Sima vizelet? Általános vizelet tenyésztés?
jan. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!