Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az alkoholista bátyám után...

Az alkoholista bátyám után véres a wc. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Nem full alkesz, tehát nincs taccson napi szinten, de sűrűn előfordul, és inni iszik mindennap.

Elég sűrűn észreveszem hogy vérfoltok vannak a wc peremén ha wczik.

Bocsi a gusztustalanságért, de ma hallottam hogy pukizgat a wcn, és miután mentem wcre, észrevettem hogy csomó apró vérpötty van a wcben, olyan mintha "sugárba" jött volna a vér belőle. Nagyon gusztustalan tudom. De félek hogy elkapok valamit tőle. Nagyon rossz a viszonyunk úgyhogy egyáltalán nem beszelunk, nemhogy ilyenről.



#WC #széklet #Vér és
2020. aug. 16. 19:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
36%
Aranyér. Meleg?
2020. aug. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%

Alkohol problémája van. Miért azonnal a melegségre gondolsz?


Vérzik. Általában a vérnek van ideje megalvadni, ezért feketére színezi a székletet. Sajnos ennyiből nem tudjuk megmondani, mindenképpen orvoshoz kell fordulni. Háziorvostól beutalót kell kérni a gasztroenterológiára. Lehet a gyomorban vérzés, fekély, lehet hasnyálmirigy, epe, de akár a bélrendszere is sérülhetett alakulhatott ki ott is fekély akár.

Amennyiben nagyon súlyos akkor kb azonnal sürgősségire kell menni. Ez nem gyerekjáték!

2020. aug. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
68%
Még annyit hogyha vele nem is jó a viszonyod, akkor legalább a szüleidnek szólj mindenképpen. Ez nagyon nem játék, és hosszan sem lehet elodázni. Akár a bélbolyhai is eltűnhetnek, akkor pedig borul a teljes emésztés. Béldarabit is eltávolíthatnak.
2020. aug. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Dehogy meleg.
2020. aug. 16. 19:21
 5/22 A kérdező kommentje:
Mi már idős emberek vagyunk, nem élünk a szüleinkel. Kizart hogy orvoshoz menjen, magasrol tojik ő az egészségére.
2020. aug. 16. 19:23
 6/22 anonim ***** válasza:
38%
Ha fáj neki, akkor aranyér. Ha nem fáj, akkor végbélrák is lehet.
2020. aug. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
19%

Alkohol mióta okoz aranyeret? Könyörgöm gondolkozzunk már.


Figyelj. Próbálj meg vele beszélni. Mást nem tudsz tenni. Én napi szinten ittam de rendesen. Szintén átmenetem ezen. Háziorvos beutaló gasztroenterológiára. Szerencsére nincs szervi bajom, de a bélrendszerem felborult, hiányoznak már bizonyos emésztő baktériumok, ezeket probiotikmmal kell pótolnom, plusz laktózt nem bírom már. Szóval én tapasztalatból írtam amit eddig írtam, és nem csak az aranyérből áll a világ. Ez rohadtul nem aranyér.

2020. aug. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nemhiszem hogy faj neki
2020. aug. 16. 20:34
 9/22 anonim ***** válasza:
67%

Lehet végbélrák, lehet aranyér, lehet bármi más is. Az aranyeret nem az alkohol okozza, de alkoholistának is lehet aranyere. A péknek is lehet aranyere, pedig a kenyérsütés nem okoz aranyeret.


Ha új tünet, érdemes elemenni háziorvoshoz, sebészetre vagy gasztroenterológiára.


Ha magasról tojik az egészségére, akkor úgysem fog semmit csinálni az ügyben.

2020. aug. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
27%
Chrohn, colitis ulcerosa akár
2020. aug. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!