Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bátyám alkoholista lett?

Bátyám alkoholista lett?

Figyelt kérdés

Hetente 2-3 délután megiszik 1-2 pohár bort, van, hogy rövidet is hozzá, de azt nem mindig. Ha csak bort iszik, nem tudom megállapítani, hogy ivott-e aznap vagy épp nem.

A vodkát észre szoktam venni.


Érettségiig egyáltalán nem ivott, később is csak ritkán, kb. 2 éve kezdődött nála ez az életforma.

Az idén lesz 31 éves, nekem úgy alakult az életem, hogy hozzá költöztem tavaly nyáron, de akkor már ment ez...

A Volánnál dolgozik, irodában, arra vigyáz, hogy oda ne úgy menjen be.

Meg tudja állni, hogy annyit ne igyon ami már nem biztos, hogy kimegy reggelre.

A munkatársai is szoktak alkoholizálni, tegnap például az egyikükkel ültek be a kocsmába, az egész kirándulás lottófeladásnak indult.

Bátyám is érzi, hogy ebből baj lesz, kért, hogy segítsek neki ezen az életformán változtatni.


Nem tudom mit csináljak? Hogy kezdjek neki?


Elnézést, kicsit hosszúra sikerült, és lehet kicsit szétszórt is a megfogalmazásom...


2019. jan. 3. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Ha akarja le tudja tenni nullára azt italt most rögtön? Ha a válasz bármi más, mint igen, akkor alkesz.
2019. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

A környezetünk óriási hatással lehet ránk,nagy befolyásoló hatással

Ha valaki olyan környezetbe nő fel,ahol az Őt körülvevők társadalmilag alacsonyan megbecsült végeznek,akkor nagy eséllyel Ő sem lesz igazgató,hanem hasonló munkakört fog majd betölteni.

Ha valaki alkoholistákkal veszi magát körül,akkor nagy eséllyel nem Ő fogja megváltoztatni őket.


A környezetén kellene változtatnia és a az akaratán. A környezeti befolyásolásokkal a pszichológusoknál a szociokulturális ág foglalkozik,ha van kedved keress utána és tájékozódj bővebben.

2019. jan. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Érthető amit írtál..


igen, a bátyád már alkesz...és az is marad.Ha erre azt mondod, hogy mi van, ha abbahagyja? ..hát semmi..akkor is alkesz, csak épp nem iszik...de majd fog, csak jöjjön egy csodálatos alkalom, cimbora, sok pénz..


summa summárum..az alkoholista az örökre az marad, még akkor is, ha húsz évig nem ivott..úgy, mint én a dohányzással..tíz éve nem szívtam egy szálat sem, de vágyom rá....mert a dohányzásról sem lehet leszokni, legfeljebb abbahagyni...


az ember már csak ilyen..

2019. jan. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 IronYpetya ***** válasza:

Kérdező. Már bocs, de az eddigiekkel nem vagy kisegítve. És rosszul gondolod, tetszik vagy sem. Mert..


...ha jól értem, akkor az illető mondjuk minden másnap megiszik 2 pohár bort. Hozzá kísérőnek (mennyit? 1et?) rövidet, de nem mindig. Ez nem meríti ki az alkoholizmus fogalmát. Sőt, egészségkárosodás nélkül csinálhatja, akár 70 éves koráig!


Aki máshogy gondolja, az nyugodtan gugglizzon, vagy olvassa el egy hivatásos választ: [link]

2019. jan. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2es vagyok


Nekem egy toxikológus válasza relevánsabb.A szakorvos válasza a mérvadó.


[link]

2019. jan. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 IronYpetya ***** válasza:

2-es: és az alkoholizmust mióta szakorvosolja a toxikológus? Tudomásom szerint a szenvedélybetegség nem mérgezés. Tehát pszichés elváltozás, nem szervi. Akkor ki is a szakorvos?


---

hosszabban:

Az, hogy az a véleménye emberként és toxikológusként ami, azzal nincs bajom. Azzal igen, hogy úgy nyilvánult meg, mint aki ért hozzá. Hogy jó példával éljek, mintha a motorokat tervező gépészmérnök értekezne az üvegházhatásról. Nyilván a benzin égését, hatásmechanizmusát, miegymását is tanulta, tudja, gyakorolta, de az távolról sem ad neki belépőt az égés következményeinek hatáselemzéséhez. Az másik terület, ő csak magánemberként nyilatkozhatna, ha komolyan venné magát. De lehet, hogy hatásvadász cikket akartak.


Vissza a "betegünkre": arra alapozok, amit olvastam az esetről. Ennek alapján egyedüli fura pont az lehet, ha felépül a szégyenérzet az illetőben és nem képes feldolgozni, cselekedni. Ez lehet v. okozhat pszichés elváltozás(t), tudomásom szerint. Különösen ha már önbüntető, mindenféle "kannásbort" tol be, normális minőség helyett. De a mennyiséget és rendszerességet illetően semmi rosszat nem tett az illető.


Nehogy a végén oda lukadjunk ki, hogy mindenki alkoholista (vagy a cikked szerint: "nagyivó"), aki nem absztinens. :D

2019. jan. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 IronYpetya ***** válasza:

Ja bocsi. Kérdező: ha az előzőmet lezárni akarom számodra, akkor ugye vagy Te, aki szeretnéd "meggyógyítani", meg van ő, aki szeretne "meggyógyulni".


Írtad, hogy nem tudod, mit csinálj? Ahogy írtam, szerintem a fejében kell rendet tenni, mert a leírt viselkedése alapján nem gyógyításra váró alkoholista. De ha mégis így érzitek Mindketten, akkor hát legyen - úgy kezdj neki, hogy szakértőhöz fordultok, mert otthoni fejbütyköléssel többek közt az ilyen jellegű problémát is csak elfojtani, nem pedig megoldani tudjátok.

2019. jan. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!