Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 1 hete véres volt a székletem,...

1 hete véres volt a székletem, és azóta valahányszor könnyítenék magamon mindig az. Aranyér lenne?

Figyelt kérdés
Tudom nem a leggusztább kérdés de valahol fel kell tennem. 1 hete kissé nehezen tudtam csak székletet üríteni, és észrevettem hogy a wc papír nem enyhén véres. Egyik este is éreztem, hogy csíp a fenekem illetve (habár kevesebb vérrel) azóta minden alkalommal látok vért a papíron. Alapvetően otthon vagyok most és elég sokat ülök (napi kb 6-7 órát összesen) mivel érettségire tanulok (kell az emelt az egyetem miatt). 20 éves vagyok. Kb 4 hónapja is véres volt párszor a papír a dolog után, viszont az magától elmúlt. Nem tudom hogy csak megsérült-e a bélfalam az egyik nehezebb ürítés során és azért van a vér, vagy esetleg az üléstől kialakult-e aranyér. A neten amit néztem oldalakat egyből bélrákkal és társaival jöttek, szóval nem fordítottam rájuk különösebb figyelmet. Valaki esetleg tudja miért van ez és mit tehetek ellene? 20/F

2020. nov. 1. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Akár az is lehet, bár ilyen szinten az aranyér már valószínűleg fájna. A gyógyszertárban vegyél aranyérre való kapszulát vagy krémet.


Nem ártana elmenni gasztroenterológiára sem.

2020. nov. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem. Inkább szerencse!!! Menj már orvoshoz mielött véget ér a szerencséd!!!
2020. nov. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bekentem erre kitalált kenőccsel, remélem használni fog
2020. nov. 1. 18:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogyan kented be "erre kitalált kenőccsel", ha azt sem tudod mi a baj?
2020. nov. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell mindjárt aranyér problémára gondolni. Az is gyakori, hogy valami vírusos fertőzés mellett bidé használat hiányában az ánusz nyálkahártyáját kimarják a székletmaradványban levő baktériumok és enyhe vérezgetés indul meg. Székelés után altest mosás ajánlott valamint Reparon kenőcs alkalmazása.
2020. nov. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kicsit gyereknyelv volt az 'erre kitalált kenőcs". Igazából aranyérre készült kenőcs, de úgy érzem segített
2020. nov. 1. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!