Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Légzési nehézségek a maszkvise...

Légzési nehézségek a maszkviselés miatt?

Figyelt kérdés

Mielőtt mindenki a torkomnak ugrana: nem vagyok vírustagadó, rendszeresen hordom mindenhol a maszkot, a munkahelyemen egyenesen kötelező


Amióta napi 8-10 órát kell hordjam a maszkot feltűnt, hogy nehezebb a légzés. Néha mintha fulladnék, már kisebb fizikai igénybevétel esetén is kapkodom a levegőt, pedig jó kondícióban vagyok. Amikor nem hordom, akkor is jellemzőek ezek, illetve olyan érzésem van, mintha csökkent volna a tüdőm kapacitása, nem tudok annyi levegőt belélegezni.


Nem vagyok hipochonder, nem szoktam magamnak bebeszélni a betegségeket, ezeket tényleg így érzem.


Okozhatja a maszk? Sima textil és orvosi maszkokat hordok.



2020. nov. 3. 12:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Nem.
2020. nov. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Ezek a sz*rok nem. Egy rendes maszk esetén is max. akkor érezhetsz ilyet, amikor épp rajtad van, ha leveszed, nem.
2020. nov. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
*Ezek a sz*rok miatt nem.
2020. nov. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Nem valószínű. Inkább a stressz, akár a maszk miatt, akár más okból kifolyólag. Lehet betegség tünete is, de ha nem vagy levert, akkor a stressz, szorongás valószínűbb.

Nekem még jóval a maszkos idők előtt voltak olyan időszakaim, mikor azt hittem, hogy egyszerűen a semmitől megfulladok, annyira nehezen vettem a levegőt. Szimpla stressz volt, megszűnt az ok, valami átkattant fejben, és teljesen elmúlt.

2020. nov. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Az tény, hogy van hajlamom a szorongásra, de sosem járt ilyen tünetekkel. Úgy bírnám jellemezni, mintha asztmás lennék (nem vagyok).


Na mindegy, talán a nocebo-hatás, és mégis bebeszélem magamnak.

2020. nov. 3. 12:21
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
Valószínűleg igen, picit bemeséled magadra. Annyira nem szokatlan. Szakíts több időt lazításra, hobbira, amivel szívesen foglalkozol, és rendben leszel :)
2020. nov. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem a maszktól van az tuti. Nekem többször mértek véroxigénszíntet kn95 maszkban. 99%volt, miközben "fuldokoltam" a stressztől mert annyira féltem az orvosi vizsgálattól amin részt vettem. :) a pulzusom viszont eleggé megugrott akkor, esetleg az is okozhat ilyen érzést. Figyeld meg nálad nem jelentkezik e a szaporább szívverés. Egyébként a jarvány elején én is produkáltam fuldokló rohamokat a boltban. Mivel muszáj volt megszoknom már le tudom ezeket allítani tudatos lassú légzéssel.
2020. nov. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon egyszerű meggyőződni róla mi okozza. Akkor is jelentkezik az érzés ha nem viseled a maszkot? Ha nem akkor nincs mese mert kizárásos alapon a maszk okozza, mindegy mit okoskodnak össze az oxigénszintről mások hidd el.
2020. nov. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%
8as itt egyedül te okoskodsz. Mert még a kerdést sem voltál képes értelmezni. Akkor is vannak gondok ha nincs rajta. Az oxigénszínt mérés meg orvosi vizsgálat, nem okoskodás hanem tény. Üzemorvos is mérte, kardiológus is mérte 99% maszkban. És nem csak nekem. A kollégaimé is tökéletes volt. Pedig mi nem is textilmaszkot hordunk. Stílusoddal komoly gondok vannak.
2020. nov. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Ha városban laksz a szmogtól is lehet. Pocsék mostanában a levegő.
2020. nov. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!